چرا وردپرس رایگان است؟ هزینه ها چیست؟ Catch چیست؟

چرا وردپرس رایگان است؟ هزینه های ورد پرس چیست؟ Catch چیست؟

یکی از سوالاتی که اغلب کاربران ما پرسیده اند این است که “آیا برای استفاده از وردپرس باید هزینه ای پرداخت کنم؟” ما به آنها می گوییم که وردپرس یک نرم افزار رایگان و متن باز است که معمولاً به دنبال آن عبارت چرا وردپرس رایگان است؟ است.

در این مقاله، به این خواهیم پرداخت که چرا وردپرس رایگان است، هزینه راه اندازی یک سایت وردپرسی چقدر است و چه چیزی به آن کمک می کند؟

وردپرس یک نرم افزار متن باز است. به معنای آزادی آزاد است نه به معنای آبجو رایگان. شاید بپرسید تفاوت این دو چیست؟

نرم‌افزار متن‌باز این آزادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از هر طریقی که دوست دارید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، از نرم‌افزار استفاده، اصلاح، ساخت و توزیع مجدد آن را انجام دهید.

با این حال، ممکن است هزینه هایی در زمینه های دیگر وجود داشته باشد. در ادامه این مقاله در مورد هزینه استفاده از نرم افزار متن باز وردپرس صحبت خواهیم کرد.

چرا وردپرس را به عنوان یک نرم افزار نمی فروشند؟

اغلب از ما سوال می شود که چرا افراد و شرکت های پشت وردپرس آن را نمی فروشند؟ اگر وردپرس آنقدر خوب باشد که همه می گویند، پس بدیهی است که با فروش آن پول بسیار بیشتری به دست خواهند آورد.

اگر یک شرکت یا فردی مالک وردپرس باشد ، این بیانیه منطقی خواهد بود.

وردپرس یک پروژه جامعه منبع باز است که در آن ده ها هزار نفر از افراد با استعداد مشارکت کرده اند تا آن را به یک نرم افزار عالی تبدیل کنند که امروز است.

یک تیم اصلی از توسعه دهندگان وجود دارد که توسعه پروژه را هدایت می کنند، اما هر کسی می تواند وصله ها، رفع اشکالات، ایجاد ویژگی ها، پیشنهاد ویژگی ها و غیره را انجام دهد.

علاوه بر این، رهبران پروژه از یک نسخه به نسخه دیگر تغییر می کنند. اگر عمیقاً در جامعه درگیر شوید، می توانید یکی از مشارکت کنندگان اصلی وردپرس نیز شوید.

فلسفه پشت نرم افزار ورد پرس بصورت منبع باز چیست؟

فلسفه نهضت نرم افزار منبع باز این است که نرم افزار مانند سایر محصولات ملموس نیست. هنگامی که یک نرم افزار ایجاد می شود، می توان آن را چندین بار با هزینه کم کپی کرد.

بیایید یک کارخانه اسباب بازی سازی را مثال بزنیم. هر اسباب بازی تولید شده دارای قطعات مختلفی است و هر قطعه هزینه ای دارد. هزینه ساخت این قطعات را می توان توسط کارخانه محاسبه کرد تا حاشیه سود معقولی برای محصول تعیین کند.

از طرفی هزینه ایجاد نرم افزار و کپی برداری از آن یکسان نیست. برخی گروه ها معتقدند که با فروش هر نسخه، حاشیه سود نرم افزار ناعادلانه تر می شود.

برای درک بیشتر در مورد ایده‌آل‌های نرم‌افزار منبع باز، فلسفه گنو را بررسی کنید.

چگونه مردم با وردپرس درآمد کسب می کنند؟

دو بخش اصلی سودآور هر نرم افزار منبع باز، محصولات و خدمات مبتنی بر همان نرم افزار منبع باز هستند.

مردم اغلب وردپرس را با WordPress.com اشتباه می گیرند ، اما در واقع دو چیز متفاوت هستند. وردپرس (که اغلب به وردپرس خود میزبان یا WordPress.org گفته می شود) یک پلت فرم رایگان وبلاگ نویسی و سازنده وب سایت است.

Matt Mullenweg، یکی از بنیانگذاران توسعه وردپرس، شرکتی به نام Automattic راه اندازی کرد که سرویس میزبانی وبلاگ رایگان “محدود” را در WordPress.com ارائه می دهد ، و شما می توانید برای باز کردن ویژگی ها و حذف تبلیغات هزینه پرداخت / ارتقا دهید.

با این حال، برای باز کردن تمام ویژگی های وردپرس، باید به یک برنامه پولی ارتقا دهید. به عنوان مثال، شما نمی توانید یک فروشگاه آنلاین با WordPress.com راه اندازی کنید، مگر اینکه برای طرح تجارت الکترونیک که از 45 دلار در ماه شروع می شود، پرداخت کنید.

Automattic بیش از 600 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

سایر توسعه دهندگان نیز با ایجاد پلاگین های تجاری، مضامین تجاری و حتی ارائه هاست وردپرس ، کسب و کارهای موفق چند میلیون دلاری را در اطراف وردپرس ایجاد کرده اند.

چند نمونه از شرکت های موفق چند میلیون دلاری وردپرس عبارتند از:

WPEngine – یک شرکت میزبان وردپرس مدیریت شده که بیش از 290 میلیون دلار جمع آوری کرده است و اکنون دارای تم های تجاری StudioPress نیز هست.
Awesome Motive – به رهبری سید بلخی یک شرکت چند میلیون دلاری دیگر است که در اطراف وردپرس مستقر است. این شرکت WPBeginner، OptinMonster ، WPForms ، MonsterInsights ، SeedProd ، AIOSEO ، Smash Balloon و دیگر پلاگین های محبوب وردپرس را مدیریت می کند.
ElegantThemes – شرکتی با تم چند میلیون دلاری پشت سازنده صفحه محبوب کشیدن و رها کردن : Divi و چندین افزونه دیگر.
موارد مرتبط: لیست ما از 20 شرکت برتر وردپرس را ببینید.

توسعه دهندگان و مشاوران خوب وردپرس همچنین با ساختن وب سایت ها، برنامه ها و افزونه های سفارشی در اطراف وردپرس برای مشتریان خود درآمد تمام وقت راحت به دست می آورند. بسیاری از آنها به تنهایی بیش از شش رقم درآمد سالانه دارند.

آیا حق چاپ وردپرس رایگان است؟

خیر، وردپرس فاقد حق چاپ نیست. مجوز آن به گونه ای است که به همه امکان استفاده از آن را می دهد، اما هر مشارکتی که در نرم افزار انجام می شود دارای حق چاپ است.

تحت GPL منتشر شده است، بنابراین می توانید از کد استفاده کنید، آن را تغییر دهید و دوباره توزیع کنید. شما حق نسخه برداری تغییراتی را که در نرم افزار انجام می دهید خواهید داشت، نه کل کد.

GPL ایجاب می کند که هر اثر مشتقی که منتشر می کنید یا توزیع می کنید باید تحت مجوز GPL نیز باشد. شما ممکن است حق چاپ هر کاری را که دوست دارید داشته باشید، کار مشتق شده شما به طور خودکار مجوز GPL را به ارث می برد، بنابراین دیگران می توانند از هر طریقی که می خواهند استفاده کنند، کد شما را تغییر دهند و دوباره توزیع کنند.

آیا این بدان معناست که تمام تم ها و افزونه های ممتاز وردپرس دارای مجوز GPL هستند؟

طبق یک پست وبلاگ رسمی در WordPress.org، تم ها نیز GPL هستند. تصاویر، CSS و جاوا اسکریپت مورد استفاده در داخل تم ها و افزونه ها را می توان حذف کرد، اما تمام بخش های PHP و HTML تم ها و افزونه ها به طور گسترده از عملکرد وردپرس استفاده می کنند، بنابراین آنها یک اثر مشتق شده هستند، بنابراین تحت مجوز GPL هستند.

در حالی که برخی از افراد با آن موافق نیستند، اکثر مشاغل مورد اعتماد وردپرس از دستورالعمل های انجمن پیروی می کنند و از آنها پیروی می کنند.

محتوای منتشر شده با وردپرس GPL را نیز به ارث می برد؟

نه، شما حق دارید به هر نحوی که دوست دارید مجوز محتوای خود را صادر کنید. مگر اینکه محتوایی که منتشر می کنید در واقع یک اثر مشتق شده از وردپرس یا هر اثر دارای مجوز GPL باشد.

برای مثال، اگر مقالات، عکس‌ها یا هر اثر هنری دیگری را در وبلاگ خود به اشتراک می‌گذارید، حق چاپ کامل آن متعلق به شماست.

با این حال، اگر در حال نوشتن یک پست وبلاگ هستید که به مردم نشان می دهد چگونه از یک عملکرد وردپرس با مثال استفاده کنند، آن پست وبلاگ خاص می تواند مجوز متفاوتی داشته باشد. کد مورد استفاده در مثال ها در واقع کار مشتق شده است و به طور خودکار مجوز GPL را به ارث می برد.

علامت تجاری وردپرس

کد وردپرس به عنوان یک نرم افزار تحت GPL منتشر شده است، اما کلمات WordPress، WordCamp و آرم وردپرس علائم تجاری ثبت شده متعلق به بنیاد وردپرس هستند.

برای تمایز بین سایت یا منبعی که رسمی یا انجمن اداره می شود، این بنیاد از مردم می خواهد که از “وردپرس” در نام دامنه خود استفاده نکنند.

به همین دلیل است که سایت ما به جای WordPressBeginner، WPBeginner نامیده می شود. هر وب سایت، دوره آموزشی یا منبعی که مشاهده می کنید دارای وردپرس در نام دامنه خود است، احتمالاً توسط شخصی اداره می شود که اطلاعات کافی در مورد وردپرس ندارد.

این بدان معنی است که شما احتمالاً نباید هیچ یک از پول خود را به آنها بپردازید:)
اکثر مشاغل قانونی که پیرامون وردپرس ساخته شده اند از سیاست های علامت تجاری آگاه هستند و به قوانین احترام می گذارند.

هزینه استفاده از وردپرس

وردپرس به عنوان یک نرم افزار رایگان برای دانلود و استفاده شماست. با این حال، برای استفاده از وردپرس در وب، به هاست وردپرس نیاز دارید.

می توانید از WordPress.com برای ایجاد یک وبلاگ رایگان استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که تفاوت هایی وجود دارد. برای جزئیات بیشتر به مقایسه WordPress.com در مقابل WordPress.org مراجعه کنید.

هزینه استفاده از وردپرس نسبتاً کم است و برای اجرای هر نوع وب سایت دیگری نیز صادق است. تنها هزینه واقعی میزبانی وب (7.99 دلار در ماه) و نام دامنه (14 دلار در سال) است.

با این حال، کاربران WPBeginner می توانند یک نام دامنه رایگان و 60٪ تخفیف میزبانی وب از Bluehost دریافت کنند که به این معنی است که می توانید یک وب سایت را با حداقل 2.75 دلار در ماه راه اندازی کنید. Bluehost یک ارائه دهنده میزبانی وردپرس است که به طور رسمی توصیه می شود.

مطالب مرتبط: چگونه یک وبلاگ وردپرس راه اندازی کنیم (راهنمای نهایی)

هزینه های اضافی می تواند تم های تجاری وردپرس باشد که به عنوان تم های برتر وردپرس نیز شناخته می شوند. با این حال، نیازی به استفاده از آنها ندارید زیرا بیش از 6000 پوسته وردپرس رایگان وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

مردم اغلب از پلاگین های تجاری استفاده می کنند، اما شما مجبور نیستید از آن ها نیز استفاده کنید زیرا بیش از 58000 افزونه رایگان وردپرس در دسترس است.

ما یک راهنمای دقیق در مورد هزینه واقعی ساخت یک وب سایت وردپرس با دستورالعمل هایی در مورد نحوه راه اندازی یک وب سایت با بودجه و صرفه جویی در هزینه ایجاد کرده ایم.

امیدواریم این مقاله به سوالات شما در مورد مجوز وردپرس، هزینه های راه اندازی سایت وردپرس و تجارت پیرامون وردپرس پاسخ داده باشد. همچنین ممکن است بخواهید فهرست ما از ایده‌های کسب و کار آنلاین آسان برای راه‌اندازی را ببینید که در واقع باعث درآمدزایی می‌شوند .

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.

برای سفارش ساخت و طراحی وب سایت حرفه ای وردپرس <—– کلیک کنید

<—————— برای آموزش و مطالعه مقالات پیشنهادی کلیک کنید ——————->

<—————— برای آموزش و مطالعه مقالات پیشنهادی کلیک کنید ——————->

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا