de index چیست؟

“De-indexed” به چه معناست؟

De-indexed با تگ های NoIndex در طراحی سایت متفاوت است. با حذف فهرست، سایت از فهرست موتور جستجو حذف می شود، اما از صفحه وب منبع حذف نمی شود. NoIndexing و DeIndexing هر دو اثر یکسانی دارند و نتایج جستجو را از گوگل یا بینگ (یا یاهو) حذف می کنند. این معادل اینترنت حذف خانه شما از همه نقشه‌ها است. در حالی که NoIndex توسط ناشر در سایت آنها انجام می شود، فهرست زدایی به معنای حذف سایت از نتایج جستجوی گوگل یا بینگ است و مستقیماً با موتور جستجو انجام می شود. مستقیماً با ناشر تماس گرفته نمی شود.

فهرست‌زدایی یا حذف از فهرست جستجو تنها زمانی انجام می‌شود که محتوای مورد نظر، شرایط خدمات موتور جستجوی معین را نقض کند. این می تواند نفرت یا سخنرانی خشونت آمیز یا اطلاعات شناسایی شخصی (PII) باشد. گوگل در تلاش برای جلوگیری از “doxxing” یا ارسال مخرب PII، گزارش تخلفات را در شرایط خدمات خود آسان‌تر کرده است. علاوه بر ایندکس‌زدایی با Google، اگر وب‌سایتی اطلاعاتی را ارسال می‌کند که شرایط خدمات ارائه‌دهنده میزبان واقعی را نقض می‌کند، می‌توانید درخواست حذف را مستقیماً در سرویس میزبانی ثبت کنید. این شامل سخنان خشونت آمیز یا مشوق تنفر و همچنین موارد خاصی از PIL مانند اطلاعات بانکی یا اطلاعات شخصی می شود و منجر به حذف صفحه وب یا محتوا می شود.

20 تمرین برای جلوگیری از De-indexed توسط جستجوی گوگل

برخی از تکنیک های SEO می توانند وب سایت شما را از جستجوی گوگل حذف کنند. در اینجا 20 طرحی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید تا بتوانید در SERP رتبه بندی کنید:

1. مسدود کردن خزیدن از طریق فایل Robots.txt

اگر یک بلوک خزیدن در فایل robots.txt خود داشته باشید، در نهایت URL خود را از صفحات نتایج جستجوی Google (SERP) حذف می کنید.

به دلیل robots.txt، صفحه قابل خزیدن یا نمایش نیست

“صفحه به دلیل robots.txt قابل خزیدن یا نمایش نیست” یک پیام خطای استاندارد است که زمانی ظاهر می شود که صفحات وب شما قابل خزیدن نیستند.

اگر نمی‌خواهید صفحه مسدود شود، فایل robots.txt خود را به‌روزرسانی کنید تا خزنده‌های Google بدانند صفحه را فهرست‌بندی کنند.

برای انجام این کار، به فایل robots.txt در فهرست اصلی وب سایت خود بروید:

yoursite.com/robots.txt.
مطمئن شوید که فایل robots.txt شما شبیه این است:

عامل کاربر: Googlebot
غیر مجاز:
بجای:

عامل کاربر: Googlebot
غیر مجاز:/

2. صفحات هرزنامه در De-indexed

آیا می دانستید که گوگل روزانه بیش از 25 میلیارد صفحه هرزنامه را پیدا می کند؟

چندین مکانیسم هرزنامه وجود دارد که گوگل در وب سایت های مختلف پیدا می کند. بر اساس گزارش 2019 وب هرزنامه گوگل، هرزنامه لینک، هرزنامه تولید شده توسط کاربر و هرزنامه در وب سایت های هک شده، سه گرایش برتر هرزنامه هستند.

اگر صفحات مشکوکی را برای فریب دادن کاربران و موتورهای جستجو ایجاد می کنید یا بخش نظرات خود را در برابر هرزنامه های تولید شده توسط کاربر محافظت نمی کنید، خطر حذف URL خود را از نتایج جستجوی Google دارید.

3. کلید واژه پر کردن از موراد اصلی در De-indexed

پر کردن کلمات کلیدی به قرار دادن نامربوط و بیش از حد یک کلمه کلیدی خاص در یک قطعه محتوا اشاره دارد.

در حالی که پر کردن کلمات کلیدی ممکن است راهی آسان برای افزایش رتبه شما به نظر برسد، شما همچنین در معرض خطر حذف وب سایت شما از نتایج جستجو هستید.

کلمات کلیدی خود را به طور طبیعی در مکان‌هایی مانند URL صفحه، عنوان پست، ابرداده، مقدمه، عنوان‌های فرعی، نتیجه‌گیری و در داخل بدنه خود ذکر کنید.

به طور کلی، قرار دادن هر کلمه کلیدی باید یک زمینه مرتبط داشته باشد.

4. محتوای تکراری، دوست جدانشدنی De-indexed

Google محتوای تکراری را نمی‌پذیرد، چه محتوای وب‌سایت‌های دیگر را کپی کنید یا از محتوای صفحات وب خود استفاده مجدد کنید.

گوگل محتوایی را که سرقت علمی است از SERP ها حذف می کند.

برای جلوگیری از آن، محتوای منحصر به فرد و مرتبط را مطابق با قوانین موتور جستجو ایجاد کنید.

اگر باید صفحات محتوای تکراری را در وب سایت خود قرار دهید، از ربات x استفاده کنید و یک تگ noindex و متا تگ HTML nofollow اضافه کنید.

5. محتوای تولید شده به صورت خودکار

بسیاری از صاحبان وب سایت، مدیران ارشد کسب و کار خود هستند و بنابراین زمان کمی برای تولید محتوا دارند یا اصلاً وقت ندارند.

چرخان مقاله ممکن است به عنوان یک راه حل سریع وسوسه انگیز باشد. با این حال، استفاده از اسپینرهای مقاله ممکن است محتوای شما را از نتایج جستجو حذف کند.

Google محتوایی را که به صورت خودکار تولید می شود حذف می کند زیرا:

بر جایگزین کردن کلمات کلیدی با مترادف ها تمرکز می کند.
ارزش کمی به خوانندگان اضافه می کند.
حاوی خطا و فاقد زمینه است.

6. پنهان کاری از علل De-indexed

Cloaking نقض قوانین گوگل است. وب سایت شما را از جستجوی گوگل حذف می کند.

در پنهان سازی، تحویل محتوا بستگی به این دارد که عامل کاربر چه کسی باشد. به عنوان مثال، یک صفحه وب ممکن است متن را برای یک ربات موتور جستجو و تصاویر را برای یک کاربر انسانی نمایش دهد.

به عبارت دیگر، بازدیدکنندگان یک وب سایت ممکن است تصاویر یا حتی محتوای مخرب را ببینند، در حالی که موتورهای جستجو مانند Google و Bing محتوای بهینه شده برای جستجو را مشاهده خواهند کرد.

7. تغییر مسیرهای یواشکی

گوگل تغییر مسیرهای یواشکی را جریمه می کند زیرا t محتوای متفاوتی را به کاربران انسانی نسبت به آنچه که به موتورهای جستجو ارسال شده است نمایش می دهد – مشابه با پنهان کاری.

اگر تغییر مسیر شما یک حرکت دستکاری باشد، خطر حذف URL خود را از Google دارید.

با این وجود، می توانید از تغییر مسیرها برای ارسال کاربر به:

آدرس سایت به روز شد
URL حاوی صفحات ادغام شده

8. فیشینگ و راه اندازی بدافزار موثر در De-indexed

گوگل جرایم سایبری، اعم از فیشینگ یا راه اندازی بدافزارها مانند تروجان ها و ویروس های رایانه ای را ممنوع می کند.

اگر صفحات وب مخرب ایجاد کنید، حذف محتوای Google فعال می شود:

دسترسی ناخواسته به اطلاعات حساس کاربران به دست آورید.
ربودن توابع سیستم کاربر
داده های ضروری را خراب یا حذف کنید.
ردیابی فعالیت رایانه کاربران

9. هرزنامه تولید شده توسط کاربر

در حالی که هرزنامه های تولید شده توسط کاربر ممکن است در وب سایت های با رتبه بالا ظاهر شوند، محتوای بیش از حد تولید شده توسط کاربر می تواند منجر به حذف URL شما توسط Google از نتایج جستجوی Google شود.

این عمل در پلتفرم هایی رایج است که به کاربران اجازه می دهد به ابزارها و افزونه ها برای ایجاد حساب کاربری خود یا اضافه کردن نظر دسترسی داشته باشند.

نمونه‌های رایج این هرزنامه عبارتند از هرزنامه‌های نظر در وبلاگ‌ها و هرزنامه‌های انجمن – با ربات‌های مخرب که انجمن را با پیوندهایی به ویروس‌ها و بدافزارها ارسال می‌کنند.

10. طرح های پیوند

طرح های پیوند شامل درخواست تبادل لینک برای افزایش تعداد بک لینک ها و در نهایت رتبه بندی جستجو است.

این شیوه‌های ایجاد پیوند دستکاری مانند مزرعه‌های پیوند، شبکه‌های وبلاگ خصوصی و فهرست‌های لینک، دستورالعمل‌های SEO Google را نقض می‌کنند.

گوگل این موارد را تایید نمی کند:

پیوندهای پولی برای دستکاری نتایج جستجو.
دایرکتوری های لینک با کیفیت پایین
پیوندهای نامرئی در فوترها.
نظرات و امضاها در تالارهای گفتمان با پیوندهای حاوی کلمات کلیدی.

11. محتوای با کیفیت پایین

ایجاد محتوای با کیفیت پایین می‌تواند محتوای شما را سریع‌تر از آنچه فکر می‌کنید از جستجوی Google حذف کند.

شما نباید محتوای نامربوط، بی‌معنا یا سرقت ادبی را برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی یا ثبات پست پست کنید. برای نوشتن پست های باکیفیت و اصلی که برای مخاطبان مفید باشد، وقت بگذارید.

12. متن یا پیوندهای پنهان

از استفاده از متن یا پیوندهای مخفی برای افزایش رتبه خود دوری کنید. قوانین Google را نقض می کند و ممکن است منجر به حذف URL شما از Google شود.

Google محتوای حاوی متن یا پیوندهایی را حذف می کند که:

خواندن غیر ممکن به نظر می رسد
پشت یک تصویر پنهان شوید
رنگ پس زمینه وب سایت را مطابقت دهید.

13. صفحات درگاه

Doorways که به عنوان صفحات پورتال یا پل نیز شناخته می‌شود، وب‌سایت‌ها یا صفحات مرتبطی هستند که برای عبارات جستجوی خاص رتبه‌بندی می‌شوند اما پس از کلیک کردن، به همان مقصد منتهی می‌شوند.

گوگل کاربران را به خاطر صفحات ورودی جریمه می کند زیرا هدف تنها جمع آوری ترافیک عظیم به یک صفحه وب در حالی که کاربران را با نتایج جستجوی متفاوت فریب می دهد.

14. محتوای خراشیده شده

برخی از صاحبان وب‌سایت‌ها محتوا را از وب‌سایت‌های معتبر به وب‌سایت‌های خود می‌کشند، بدون اینکه تغییری در محتوا داشته باشند. حتی اگر محتوا را اصلاح کنند، با جایگزین کردن کلمات با مترادف آنها این کار را انجام می دهند.

در حالی که محتوای خراشیده شده ممکن است به عنوان محتوای نظارتی پنهان شود، دستورالعمل‌های وبمستر Google را نقض می‌کند و می‌تواند منجر به حذف وب‌سایت شما از جستجوی Google شود زیرا:

هیچ اصالتی ندارد
نتایج در نقض حق چاپ.

15. برنامه های وابسته کم ارزش

در وب‌سایت وردپرس خود، ممکن است برنامه‌های وابسته را اجرا کنید در حالی که به سادگی توضیحات محصولات تبلیغاتی را که در پلتفرم‌های دیگر پیدا می‌کنید پست می‌کنید. گوگل این رفتار را یک تلاش ضعیف در بازاریابی محتوا می داند و در نتیجه می تواند URL شما را از جستجوی گوگل حذف کند.

به طور کلی، گوگل محتوای صفحات نازک وابسته را به دلیل محتوای کم کیفیت از نمایش در SERP حذف می کند.

16. پست های مهمان ضعیف

ارسال مهمان زمانی که به درستی انجام شود یک عادت خوب سئو است.

از سوی دیگر، اگر دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه تنظیم نکنید و پست‌های مهمان با کیفیت پایین را منتشر کنید که به وبلاگ‌های هرزنامه پیوند دارند، Google می‌تواند وب‌سایت شما را از فهرست خارج کرده و از جستجو حذف کند.

17. نشانه گذاری داده های ساختار یافته اسپم

دستورالعمل‌های داده‌های ساختاریافته Google بیان می‌کند که باید از نشانه‌گذاری گمراه‌کننده یا هرزنامه دوری کنید تا جریمه نشوید.

گوگل با استفاده از نشانه گذاری داده تعیین می کند که آیا URL در نتایج جستجو و قطعه های غنی نمایش داده می شود یا خیر. اگر محتوای نامربوط، دستکاری، مخفی یا خطرآفرین در وب سایت شما پیدا کند، ممکن است Google آن محتوا را از فهرست خود حذف کند.

18. پرس و جوهای خودکار

ارسال پرسش‌های خودکار از وب‌سایت شما به Google می‌تواند جریمه‌ای برای شما به همراه داشته باشد.

از ارسال پرس و جو از ربات ها یا سرویس های خودکار به گوگل خودداری کنید تا ببینید رتبه وب سایت شما چگونه است. این دستورالعمل‌های مدیر وب‌سایت را نقض می‌کند و ممکن است Google URL شما را از فهرست جستجوی Google حذف کند.

19. به استثنای صفحات وب در نقشه سایت شما

مانند فلز به آهنربا، ربات‌های موتور جستجو جذب نقشه‌های سایت می‌شوند.

نقشه سایت شما به گوگل کمک می کند تا وب سایت شما را در یک نگاه درک کند:

ارائه نمای کلی از صفحات و اهمیت آنها.
نمایش جزئیات تصاویر، ویدئوها و اخبار.
نشان دادن نحوه پیوند محتوای شما
برای حذف آدرس‌های اینترنتی از نتایج جستجوی Google، می‌توانید صفحات وب را از نقشه سایت حذف کنید که نمی‌خواهید گوگل ایندکس شود. اگر واقعاً نمی‌خواهید Google آن را پیدا و فهرست‌بندی کند، همچنان باید با استفاده از robots.txt صفحه را مسدود کنید.

همچنین، می‌توانید حساب Google Search Console خود را بررسی کنید تا ببینید نقشه سایت شما چگونه De-indexe شده است.

20. محتوای هک شده

محتوای هک شده یک نگرانی امنیت سایبری است. این به هر محتوایی که بدون رضایت شما در وب سایت شما یافت می شود – از طریق یک درپشتی امنیتی – برای حمله به حریم خصوصی یا منابع کاربران اضافه شده است. De-indexe. مانند بدافزار وب سایت، محتوای هک شده می تواند منجر به حذف وب سایت شما از جستجوی Google شود. Google محتوایی مانند این را از نتایج جستجو حذف می کند تا از مرور ایمن کاربران اطمینان حاصل کند.

افکار نهایی De-indexed

با استفاده از هر تکنیک SEO که در وب پیدا می کنید، وب سایت خود را سهوا از جستجوی گوگل حذف نکنید. از این 20 روشی که در بالا ذکر کردیم اجتناب کنید – مگر اینکه به دنبال حذف صفحات خاصی از فهرست باشید. De-indexe

گوگل محتوایی را حذف می‌کند که از دستورالعمل‌هایش خارج باشد. به قوانین پایبند باشید و محتوای باکیفیتی ایجاد کنید که به اهداف جستجوگران برای ادامه حضور سایت شما در جستجو توجه کند.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا