راهنمای کلی در مورد Page Authority (PA)

Page Authority یا PA امتیازی است که توسط شرکت تجزیه و تحلیل بازاریابی Moz ایجاد و توسعه یافته است تا نشان دهد که یک صفحه خاص در کجا رتبه بندی می شود. اتوریتی صفحه با اعتبار دامنه متفاوت است، که اقتدار کل یک وب سایت را اندازه گیری می کند. طراحی سایت

Page Authority چیست؟

Page Authority (PA) امتیازی است که توسط Moz ایجاد شده است که پیش بینی می کند یک صفحه خاص چقدر در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بندی می کند. امتیازهای Page Authority از یک تا 100 متغیر است که امتیازات بالاتر مربوط به توانایی بیشتر برای رتبه بندی است.

Page Authority بر اساس داده‌های نمایه وب ما است و ده‌ها عامل را در نظر می‌گیرد. مانند Domain Authority، از یک مدل یادگیری ماشینی برای شناسایی الگوریتمی استفاده می‌کند که بهترین همبستگی را با رتبه‌بندی در بین هزاران SERP پیش‌بینی می‌کنیم، سپس با استفاده از آن محاسبه خاص، امتیازات Page Authority را تولید می‌کند.

امتیاز Page Authority چگونه است؟

ما اعتبار صفحه را در مقیاس لگاریتمی 100 درجه ای امتیاز می دهیم. بنابراین، افزایش امتیاز خود از 20 به 30 بسیار ساده تر از افزایش امتیاز از 70 به 80 است. ما دائماً الگوریتم مورد استفاده برای محاسبه اعتبار صفحه را به روز می کنیم، بنابراین ممکن است هر از چند گاهی شاهد نوسان امتیاز خود باشید.

اعتبار صفحه “خوب” چیست؟

به دلیل نحوه محاسبه اعتبار صفحه (به «تعریف فنی صفحه اعتبار» در زیر مراجعه کنید)، بهتر است هنگام انجام تحقیق در نتایج جستجو و تعیین اینکه کدام صفحات ممکن است قدرتمندتر باشند، به عنوان یک معیار مقایسه ای (به جای نمره مطلق و مشخص) استفاده شود. یا پروفایل های لینک مهم نسبت به دیگران. از آنجایی که این ابزار مقایسه ای است، لزوماً امتیاز Page Authority “خوب” یا “بد” وجود ندارد.

اعتبار صفحه در مقابل اعتبار دامنه

در حالی که Page Authority قدرت پیش‌بینی رتبه‌بندی یک صفحه را اندازه‌گیری می‌کند، Domain Authority قدرت کل دامنه‌ها یا زیر دامنه‌ها را اندازه‌گیری می‌کند. با این حال، معیارها با استفاده از روش یکسانی محاسبه می‌شوند – بنابراین از بسیاری جهات، آنها بیشتر شبیه به هم هستند تا متفاوت.

از کجا می توانید Page Authority را پیدا کنید؟

معیارهای Page Authority در ده ها پلتفرم سئو و بازاریابی آنلاین در سراسر وب گنجانده شده است.

در اکوسیستم Moz، می‌توانید Domain Authority را با استفاده از Link Explorer، MozBar، نوار ابزار SEO رایگان Moz یا در بخش تجزیه و تحلیل SERP در Keyword Explorer بررسی کنید. معیارهای اعتبار همچنین در همه کمپین‌های Moz Pro و همچنین API ما گنجانده شده است.

تعریف فنی Page Authority

Page Authority به همان روش Domain Authority محاسبه می شود، اما در سطح صفحه فردی. Page Authority بر اساس داده های فهرست وب Mozscape است و شامل تعداد پیوندها و ده ها عامل دیگر (در مجموع بیش از 40) است. نکته مهم این است که عناصر خاص روی صفحه مانند استفاده از کلمه کلیدی یا بهینه سازی محتوا را در نظر نمی گیرد.

مانند Domain Authority، Page Authority با استفاده از یک الگوریتم یادگیری ماشین محاسبه می‌شود و بنابراین با تغییر داده‌های وارد شده به الگوریتم، نوسان می‌کند. به همین دلیل، بهتر است از اعتبار صفحه به عنوان یک معیار نسبی برای مقایسه با صفحات دیگر استفاده کنید، در مقابل یک مقدار مطلق که رتبه‌بندی هر صفحه را «امتیاز» می‌کند.

چگونه می‌توانم بر اعتبار صفحه تأثیر بگذارم؟

مانند Domain Authority، Page Authority یک امتیاز کل نگر است و به سختی می توان مستقیماً آن را تحت تأثیر قرار داد. از مجموعه ای از معیارها تشکیل شده است که هر کدام بر روی امتیاز تأثیر دارند. این وابستگی چند عاملی عمدی است: از آنجایی که گوگل هنگام رتبه بندی یک صفحه فاکتورهای زیادی را در نظر می گیرد، معیاری که سعی می کند آن را محاسبه کند باید فاکتورهای زیادی را نیز در بر گیرد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا