صفحات یتیم: چگونه آنها را تشخیص دهیم و مشکل چیست

صفحات یتیم صفحاتی هستند که به هیچ کجای سایت شما پیوند داده نشده اند. از آنجایی که هیچ پیوندی به آنها وجود ندارد، بازدیدکنندگان وب سایت و خزنده های سایت نیز نمی توانند آنها را پیدا کنند. بنابراین، چگونه صفحات یتیم را پیدا می کنید؟ طراحی سایت

orphan page چیست؟

orphan page صفحاتی از یک وب سایت هستند که هیچ پیوندی به آن منتهی نمی شود. یک صفحه یتیم در این روش در انزوا کامل است، به این معنی که تنها راهی که کسی می تواند از این صفحه بازدید کند، تایپ کردن لینک مستقیم است.

در بسیاری از موارد هیچ نتیجه ای از موتور جستجو وجود ندارد زیرا خزنده های جستجو از طریق پیوندهایی به وب سایت ها سفر می کنند تا فهرستی از ظاهر هر وب سایت را جمع آوری کنند.

بدون پیوند از سایر صفحات وب سایت شما به یک صفحه خاص، آن صفحه هیچ ارتباطی با دنیای خارج ندارد. وقتی مردم در حال مرور سایت شما هستند، راهی برای دسترسی به صفحه وجود ندارد. بنابراین، نام یتیم از آنجایی که این صفحات بی‌حساب هستند و هیچ پیوندی به صفحات والدین ندارند.

ویژگی های رایج orphan page

در اینجا برخی از ویژگی های رایج برای کمک به درک و یافتن orphan page در سایت خود آورده شده است.

یک صفحه یتیم هیچ لینک ورودی ندارد

این ویژگی تعیین کننده یک صفحه یتیم است. اگر صفحه شما حتی یک لینک ورودی داشته باشد، چه از صفحه اصلی باشد یا در یک پست وبلاگ قدیمی، صفحه شما یتیم نیست. گفتنی است، اگر صفحاتی در سایت دارید که فقط یک لینک به آنها اشاره دارد، ممکن است بخواهید پیوند داخلی خود را تقویت کنید و چند مورد دیگر را اضافه کنید.

صفحه یتیم یک صفحه زنده است

سندباکس، صفحات آزمایشی و موارد مشابه ممکن است با برخی از ویژگی‌های یک صفحه یتیم مشخص شوند، اما تفاوت اصلی این است که یک صفحه یتیم واقعی صفحه‌ای است که برای کاربران ارزش دارد و زنده است، فقط غیرقابل دسترسی است. با وجود داشتن وضعیت سرور 200، این واقعیت که کاربران راهی برای پیمایش به آن ندارند، بخشی از مشکل orphan page است.

یک صفحه ممکن است یتیم باشد حتی اگر ایندکس شده باشد یا ابزاری بگوید که اینطور نیست

این خصیصه ای است که تأیید آن سخت ترین است زیرا به تلاش های تحقیقاتی نیاز دارد. در حالی که برخی از صفحاتی که پیدا می شوند و به عنوان orphan page دسته بندی می شوند دقیقاً همینطور هستند، برخی ممکن است به دلیل روش های نادرست برخی ابزارها به این روش دسته بندی شوند. این می تواند به خصوص زمانی اتفاق بیفتد که یک ابزار ردیابی مانند Google Analytics (GA) یا Google Search Console (GSC) شاخص های خاصی را نادیده می گیرد که یک صفحه واقعاً یک پیوند ورودی دارد. تبلیغات گوگل که بدون پارامترهای URL خاص اجرا می شوند می توانند یکی از دلایل این امر باشند.

orphan page و پیوند گم شده

پیوند داخلی برای هر وب سایتی کلیدی است زیرا یکی از راه های اصلی است که کاربران در سایت شما پیمایش می کنند و صفحات مرتبط را پیدا می کنند، کاربران را درگیر می کند (به جای خروج از سایت و رفتن به جای دیگر)، و کاربران را به مرحله بعدی در خریدار هدایت می کند. سفر.

چگونه پیوند داخلی می تواند از یتیم شدن صفحات جلوگیری کند

با پیوند مؤثر، شانس دسترسی به هر صفحه در سراسر وب سایت خود را افزایش می دهید (و بنابراین، احتمال نمونه های صفحه یتیم را کاهش می دهید).

پیوند داخلی نیز یک عامل مهم برای یک استراتژی موثر سئو است زیرا:

  • معماری و سلسله مراتب وب سایت را تعریف می کند. به طور معمول، معتبرترین صفحات در وب سایت شما بیشترین لینک های داخلی را دارند.
  • اقتدار صفحه را در سراسر وب سایت توزیع می کند. پیوندهای داخلی اعتبار پیوند را از صفحه مبدا به صفحه مقصد منتقل می کنند. اگر منبع (مثلاً یک صفحه راه حل است) دارای اعتبار بالایی باشد، پیوندهای داخلی آن صفحه اعتبار را به مقصد منتقل می کند (شاید یک صفحه دارایی باشد).
  • به شما در رتبه بندی کلمات کلیدی کمک می کند. متن لنگر یک پیوند داخلی سیگنالی را به موتورهای جستجو ارسال می کند که نشانی اینترنتی مقصد به طور موضعی با جستجوهای آن لنگر متن مرتبط است.
  • به تمایز دو صفحه مشابه موضوعی کمک می کند. یک موتور جستجو ممکن است در تشخیص تفاوت موضعی بین مربای میوه و مربای در با مشکل مواجه شود. با این حال، یک لینک داخلی با متن لنگر بهینه شده می تواند به موتور جستجو کمک کند تا تفاوت را درک کند و صفحات هدف را بر اساس آن رتبه بندی کند.

بهترین روش ها برای پیوند داخلی به طوری که همه صفحات قابل دسترسی باشند

چند محتوای یتیم بهترین روش وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه استراتژی پیوند داخلی شما برای موفقیت تنظیم شده است، دنبال کنید. در اینجا مواردی هستند که ما توصیه می کنیم.

orphan page

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا