Dwell-Time یعنی چه؟

Dwell Time چیست؟ + چرا برای سئو مهم است؟

Dwell Time یکی از آن معیارهایی است که در مقالات، رسانه های اجتماعی و ارائه کنفرانس ها به آن ارجاع زیادی می شود. با این حال، متأسفانه، برخی از جامعه سئو و طراحی سایت آن را تا حد زیادی نادرست درک کرده اند.

Dwell Time چیست؟ آیا موتورهای جستجو واقعا از آن استفاده می کنند؟ آیا عامل رتبه بندی است؟ و اگر چنین است، چگونه می توانید بر آن تأثیر بگذارید؟

امیدوارم این پست هر گونه سردرگمی را برطرف کند.

تاریخچه مختصری از Dwell Time

وقتی تعریف “سکون” را جستجو می کنم، اطلاعات زیر را دریافت می کنم:

ساکن

فعل

در یا در یک مکان مشخص زندگی کنید.
(در/روی)
در مورد (یک موضوع خاص، به ویژه موضوعی که منبع ناراحتی، اضطراب یا نارضایتی است) فکر کنید، صحبت کنید یا بنویسید.
مترادف ها:
معطل کردن · فکر کردن · فکر کردن · brood about · brood over
اسم

یک مکث منظم جزئی در حرکت ماشین
برای اهداف خود، ما بیشتر بر روی مترادف چیزها تمرکز خواهیم کرد، و می خواهیم این مفهوم را به عبارت Dwell Time اصلاح کنیم.

احتمال زیادی وجود دارد که قبلاً این عبارت را شنیده باشید، زیرا من از زمانی که Webmaster Tools را در Bing اجرا می کردم در مورد آن صحبت می کردم. من برای اولین بار در این پست در مورد ساخت محتوای با کیفیت به آن اشاره کردم:

«در حالی که ممکن است به نظر برسد که قلب و روح خود را برای ایجاد محتوا در وب سایت ریخته اید، کیفیت در چشم بازدیدکننده است و زمان های کوتاه ماندن صفحه می تواند نشان دهد که محتوا علاقه بازدیدکننده را جلب نمی کند. … اگر محتوای شما آنها را تشویق به ماندن در کنار شما نکند، آنها را ترک خواهند کرد. موتورهای جستجو می‌توانند با تماشای زمان ماندگاری این حس را دریافت کنند.»

با حضور در موتور، زمان خود را با مهندسان جستجو و تیم اسپم و دیگران سپری کردم. به عنوان یک متخصص سئو، می توانید تصور کنید که دریافت پاسخ های منطقی (و گاهی غیرمنطقی) برای سوالات من چقدر جالب بود. زمان ماندگاری یکی از آن مفاهیمی بود که پس از توضیح کاملاً منطقی بود، و بلافاصله آشکار شد که چنین معیاری می تواند در تعیین رضایت جستجوگر بسیار مهم باشد.

Dwell Time چیست؟

Dwell Time مدت زمانی است که یک فرد پس از کلیک کردن بر روی پیوندی در صفحه SERP، اما قبل از کلیک کردن به نتایج SERP، به دیدن یک صفحه وب می پردازد.

شما این کار را بارها انجام داده اید، به احتمال زیاد. این لحظه کوتاهی است که شما صفحه وب را که برای بازدید از آن کلیک کرده اید ارزیابی می کنید. یا فوراً پاسخی را که می‌خواستید به شما ارائه می‌کرد، یا چنان شکست آشکاری بود که بلافاصله دکمه برگشت را فشار دادید.

ارزش این معیار برای یک موتور جستجو باید واضح باشد – هر چه زمان بیشتری را صرف مصرف محتوای صفحه ای کنید که برای بازدید از آن کلیک کرده اید، احتمال اینکه آن صفحه نیازهای شما را برآورده کند بیشتر می شود.

با سئوی مانتا، ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید
حضور آنلاین کسب و کار خود را با یک کمپین SEO که نتایج قابل اندازه گیری مورد نظر شما را ارائه می دهد، بهبود بخشید! امروز برای مشاوره رایگان برنامه ریزی کنید.

این بدیهی است که یک تعمیم است، زیرا ما می‌توانیم هر تعداد حفره سناریوی لبه‌ای را در آن نظریه ایجاد کنیم، اما در گسترده‌ترین مفهوم، کاربرد دارد. و عکس آن نیز به طور کلی صادق است – هر چه زمان کمتری را در آن صفحه بگذرانید، کمتر راضی خواهید بود.

اما اگر آب و هوا را می‌پرسید، یک نگاه سریع به صفحه ممکن است کاملاً رضایت‌بخش باشد. در مواردی از این قبیل، معیاری که حول زمان ماندگاری ساخته شده است باید این را در نظر بگیرد: زمان کوتاه = رضایت.

بنابراین می توانید ببینید که به آسانی کاربرد گسترده یک مفهوم نیست.

اما این معیاری است که استفاده می‌شود و مقداری را که برای رتبه‌بندی‌ها در سطحی اعمال می‌شود، حفظ می‌کند.

اهمیت آن به عنوان یک معیار نسبی است، و باید در ترکیبی از عوامل متعدد در نظر گرفته شود، بنابراین تعقیب Dwell Time استفاده خوبی از زمان شما نیست.

با این حال، تمرکز بر بهبودهای گسترده‌تر برای وب‌سایتی که تعامل کاربر را افزایش می‌دهد، شایسته است. در نتیجه Dwell Time ممکن است افزایش یابد، اما نباید تنها تمرکز یا دلیلی باشد که شما کاری انجام می دهید.

چیزی که Dwell Time نیست

اطلاعات نادرست خیره کننده ای در مورد Dwell Time وجود دارد. بنابراین اغلب، Dwell Time با سایر معیارهای کاملاً متفاوت اشتباه گرفته می‌شود و در آن جمع می‌شود.

بنابراین، قبل از اینکه بیشتر از این پیش برویم، اجازه دهید چند نکته را در مورد اینکه Dwell Time چیست روشن کنم.

مجدداً، لطفاً به یاد داشته باشید که Dwell Time معیاری است که در موتور جستجو استفاده می شود. این همان چیزی است که این مقاله روی آن متمرکز است – زمانی که کاربر روی یک نتیجه کلیک می کند و مدت زمانی که قبل از بازگشت به SERP روی نتیجه می ماند.

Dwell Time نرخ پرش نیست

جهش زمانی اتفاق می افتد که شخصی تنها یک صفحه را مشاهده کند و سایت شما را ترک کند.

بنابراین، نرخ پرش شما، درصد جلسات تک صفحه ای تقسیم بر تمام جلسات وب سایت شما (یا یک صفحه جداگانه) است.

آن افرادی که پرش می کنند؟ همه آنها از یک SERP نمی آیند.

و حتی اگر برخی از باونسرها از طریق SERP وارد سایت شما شده باشند، به این معنی نیست که دوباره به آن SERP کلیک کرده اند. آنها می توانستند صفحه را ببندند یا مستقیماً به سایت دیگری هدایت شوند.

Dwell Time میانگین زمان در صفحه نیست

Dwell Time نیز تا حدودی به جای میانگین زمان در صفحه استفاده شده است.

اما میانگین زمان در صفحه به سادگی این است – مدت زمانی که شخصی به طور متوسط ​​در یکی از صفحات شما صرف می کند.

آن کاربر ممکن است از رسانه های اجتماعی، پیوندی در صفحه وب دیگر، ایمیل یا منبع دیگری به آن صفحه رسیده باشد.

Dwell Time مدت زمان جلسه نیست

مدت زمان جلسه چطور؟ همچنین زمان ساکن نیست.

متریک مدت جلسه، مدت زمانی را که شخصی در سایت شما سپری کرده است، اندازه گیری می کند.

اگر جلسه کاربر با جستجو شروع نشده باشد، مطمئناً نمی تواند به همان صفحه نتایج جستجو ختم شود.

Dwell Time نرخ کلیک نیست

نرخ کلیک جستجوی ارگانیک شما درصد افرادی است که روی پیوند صفحه وب شما از کل تعداد کاربرانی که آن SERP را دیده اند کلیک کرده اند.

این اغلب با Dwell Time اشتباه گرفته می شود یا با آن همراه می شود. اما نباید.

Dwell Time فقط مربوط به اتفاقاتی است که پس از کلیک روی می‌دهد، نه درصد جستجوگرانی که کلیک می‌کنند.

Dwell Time RankBrain نیست

این بزرگ ترین و احتمالاً شگفت انگیزترین تصور غلطی است که هنوز درباره آن خوانده و می شنوم.

شما می توانید همه چیز در مورد RankBrain را در اینجا بخوانید. همچنین، گری ایلیس از گوگل اخیراً نحوه عملکرد مجدد RankBrain را توضیح داد.

به زبان ساده، ایلیز گفت که RankBrain از داده های جستجوی تاریخی برای پیش بینی پرس و جوهایی که قبلا دیده نشده بود استفاده می کند. RankBrain داده‌ها را از تعاملات کاربران با نتایج جستجو جمع‌آوری می‌کند، نه نحوه تعامل آنها با یک قطعه محتوا.

آیا به نظر شما مخالف Dwell Time نیست؟ چون باید.

اکنون همه چیز روشن است؟

یکی دیگر از مواردی که Dwell Time وجود ندارد این است: یک معیار در دسترس عموم که می توانید با ابزار شخص ثالث اندازه گیری کنید. فقط موتورهای جستجو به Dwell Time دسترسی دارند.

امیدواریم اکنون همه ما در مورد اینکه Dwell Time چیست و چه چیزی نیست در یک صفحه هستیم.

چه زمانی Dwell Time تبدیل به یک بازدید می شود؟

از نظر فنی، هر کلیک یک بازدید است. اما بیایید صادق باشیم… همه بازدیدها یکسان ایجاد نمی شوند.

شما به تنهایی می دانید که چه نسخه ای از یک معیار برای کسب و کار خود اهمیت بیشتری دارد، اما می توان گفت که برای اکثر مشاغل، بازدید یک ثانیه ای (یا کمتر) کمتر از حد ایده آل است.

حداقل، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که هر کسب‌وکاری دوست دارد مردم برای مدت طولانی‌تری با آن‌ها تعامل داشته باشند.

اکنون، بسته تجزیه و تحلیل شما ممکن است از نظر نحوه ردیابی این موارد متفاوت باشد، اما ارزش مشاهده بازدیدهای خود را بر اساس مدت زمانی که یک بازدیدکننده با شما درگیر کرده است را دارد.

اگر مسیر تبدیل خود را بهینه کرده باشید، ایده ای از میانگین زمان یک تراکنش خواهید داشت و سپس می توانید به راحتی ترسیم کنید که یک بازدید ارزشمند چگونه به نظر می رسد.

راه های زیادی برای انجام چنین تمرینی وجود دارد، اما صرف نظر از روش، ارزش انجام آن را دارد.

چگونه می توانید بر Dwell Time تأثیر بگذارید؟

هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا تأثیر مثبتی بر Dwell Time داشته باشید. با این حال، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که انجام یک کار تأثیر داشته باشد.

آنچه من در اینجا در مورد آن صحبت می کنم تمرکز بر بهبود تجربه کلی کاربر و ارائه محتوای مفید در صفحات شما است.

وقتی کاربر از وب‌سایت شما بازدید می‌کند، هنوز ویدیوهای رول خودکار انجام می‌دهید؟ بله، کاربران آن را دوست ندارند.

پاسخ سوالات را در صفحه ای زیر یک تصویر هدر غول پیکر قرار ندهید.

مطمئن شوید که محتوا را آسان و واضح می‌یابید، بنابراین اولین چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام رسیدن به صفحه شما می‌بینند.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا گوگل و بینگ در مورد “بالا” و نداشتن پاپ آپ و غیره راهنمایی می کنند؟

بخشی از دلیل این راهنمایی بهبود تجربه کاربر بود.

موتورهای جستجو می دانند که اگر جستجوگر در صفحه وب فهرست شده در نتایج جستجو قرار گیرد، سپس تقریباً بلافاصله به نتایج جستجو برگردد، احتمال بیشتری وجود دارد که جستجوگر موتور جستجو را مقصر بداند.

اگر آن الگو چندین بار تکرار شود، به سادگی ناامیدی جستجوگر را از موتور افزایش می دهد، بنابراین این الگویی است که موتورها دوست دارند در صورت امکان از آن اجتناب کنند.

روی Dwell Time نمانید

اساساً، Dwell Time معیاری است که باید از آن آگاه باشید، اما در حال حاضر همه اقدامات صحیح را انجام می دهید تا بیشترین تأثیر مثبت را روی آن داشته باشید. اگر در تلاش هستید که سایت خود را موبایل پسند کنید، باید آن را برطرف کنید. زمان ماندگاری

سرعت بارگذاری صفحه همچنان پایین است؟ درستش کن

اگر نگران این هستید که مشتریان به محض دریافت اطلاعاتی که فکر می کنند به آن نیاز دارند، از سایت شما خارج شوند، باید آن را برطرف کنید – روی بهینه سازی تبدیل کار کنید.

به طور خلاصه، شما باید روی تلاش قدیمی «چسبنده بودن» کار کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا