تکرار کلمات کلیدی چیست؟ + چرا باید از keyword stuffing دوری کرد؟

keyword stuffing یا تکرار کلمه کلیدی، مخصوص زمانی است که از کلمات کلیدی (یا عبارات) بارها و بارها در محتوای وب سایت خود استفاده می کنید. معمولاً به راحتی قابل توجه است و خوانندگان را ناامید می کند. طبق دستورالعمل‌های گوگل، تعریف تکرار کلمات کلیدی یعنی پر کردن بیش از حد یک صفحه وب با کلمات کلیدی، با هدف تقلب در سیستم رتبه بندی موتورهای جست و جو است. هنگام بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو مانند گوگل، ممکن است بخواهید راه آسانی را با استفاده از تاکتیک های دستکاری مختلف برای به دست آوردن سریع رتبه های بالاتر انتخاب کنید. حتی ممکن است فکر کنید: “اگر موتورهای جستجو از کلمات کلیدی برای تطبیق صفحات با جستارهای جستجو استفاده می کنند، چرا تا آنجا که ممکن است تعداد زیادی از آنها را روی یک صفحه قرار ندهید تا برای چندین کلمه کلیدی با قابلیت جستجو بالا رتبه بندی شود؟” برای مثال یک صفحه را در نظر بگیرید که از کلمه طراحی سایت پر شده است و با این کلمه قصد رتبه گرفتن دارد؟ عملکرد این سایت را چگونه در نظر می‌گیرید؟

keyword stuffing، یک کلمه شیطنت آمیز که شما را به دردسر می اندازد

طبق دستورالعمل‌های گوگل، تعریف پر کردن کلمات کلیدی به زبان ساده، پر کردن بیش از حد یک صفحه وب با کلمات کلیدی با هدف نهایی بازی کردن سیستم رتبه‌بندی غول جستجو است. در گذشته، این عمل در واقع یک روش نسبتاً موفق برای افزایش دید جستجوی یک صفحه وب بود. با این حال، موتورهای جستجو در نهایت هوشمندتر شدند و در نتیجه شروع به صدور جریمه های پر کردن کلمات کلیدی کردند – اما بعداً در مورد آن بیشتر شد.

نمونه های keyword stuffing

در حال حاضر، بسیاری از افرادی که در زمینه تولید محتوا و سئو فعالیت می کنند ممکن است همچنان بدون اینکه بدانند صفحات خود را با کلمات کلیدی پر می کنند و در نهایت متحمل عواقب غیرمنتظره می شوند.

در زیر، نمونه‌هایی از پر کردن کلمات کلیدی را خواهید دید که به شما کمک می‌کند بهتر بفهمید چیست. به این ترتیب، می توانید تشخیص دهید که آیا این کار را در صفحات وب خود انجام می دهید یا خیر.

پر کردن کلمات کلیدی را می توان به دو گروه مجزا تقسیم کرد.

  1. keyword stuffing قابل مشاهده
  2. تکرار کلمات کلیدی نامرئی

نمونه هایی از keyword stuffing قابل مشاهده

اگر به طور غیر طبیعی یک کلمه کلیدی یا عدد خاص را چندین بار خارج از متن در یک محتوا تکرار می کنید و خوانندگان شما می توانند آن را ببینند، در حال تمرین پر کردن کلمات کلیدی قابل مشاهده هستید.

به عنوان مثال، یک فروشگاه الکترونیکی لوازم خانگی به دنبال این است که یک صفحه وب را به سرعت برای عبارت جستجوی «بهترین جاروبرقی» در رتبه بالایی قرار دهد. در این مورد، نمونه ای از پر کردن کلمه کلیدی در کپی به صورت زیر خواهد بود:

«به دنبال بهترین جاروبرقی هستید؟ شما برای بهترین جاروبرقی به مکان مناسبی آمده اید. برند ما بهترین جاروبرقی را ارائه می دهد که می توانید بخواهید. سبک وزن و در عین حال قدرتمند، این جاروبرقی بهترین جاروبرقی برای تمام نیازهای تمیز کردن شما است. بهترین جاروبرقی.”

ساخت سایت

همانطور که می بینید، اصطلاح “بهترین جاروبرقی” به دفعات در اینجا استفاده نشده است و گاهی اوقات خارج از زمینه یا کاملاً بی ربط به موضوع اصلی محتوا است. در پایان روز، هیچ کس این متن را نمی بیند و می گوید “وای”.

در اینجا نمونه دیگری از یک صفحه وب است که از چندین کلمه کلیدی مرتبط نزدیک در کپی خود استفاده می کند تا موتورهای جستجو را وادار کند تا آن را در رتبه های بالا در جستجو قرار دهند. اکنون، اگرچه به اندازه مثال بالا آشکار نیست، اما همچنان پر کردن کلمات کلیدی است.

نمونه‌های دیگری از پر کردن کلمات کلیدی قابل مشاهده عبارتند از درج بلوک‌های متنی که فقط یک کلمه کلیدی را تکرار می‌کنند و ارسال هرزنامه لینک، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است (که البته فقط یک مثال است):

عکس مربوطه از keyword stuffing

دومی به عنوان spamdexing نیز شناخته می شود، و حتی اگر ممکن است یک مثال مستقیم برای پر کردن کلمات کلیدی نباشد، ایده پشت آن یکسان است. شما به دنبال پر کردن محتوای خود با لینک های مختلف هستید که توسط موتورهای جستجو به عنوان اسپم کلمه کلیدی تعبیر می شود و می تواند منجر به جریمه شود.

نمونه هایی از پر کردن کلمات کلیدی نامرئی

سایر تولیدکنندگان محتوا آنقدر باهوش هستند که بدانند تجربه کاربری افراد را به هم نریزند. بنابراین، به جای فشار دادن کلمات کلیدی درست در مقابل چشمان خود و در نتیجه ایجاد متن هرزنامه و غیرقابل خواندن، آنها به سادگی متن را پنهان می کنند.

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید کلمات کلیدی را از خوانندگان پنهان کنید، اما نه از خزنده های موتورهای جستجو. برای مثال می‌توانید رنگ متن و پس‌زمینه را یکسان کنید (همانطور که در بالا نشان داده شده است)، اما متن صفحه وب صرف نظر از رنگ، سبک یا اندازه آن، همچنان HTML است. این به این معنی است که در واقع توسط موتورهای جستجو هنگام خزیدن و ایندکس کردن صفحه وب شما مشاهده می شود.

علاوه بر این، می‌توانید کلمه کلیدی را در کد HTML صفحه وب قرار دهید، مانند نظر، متا، و/یا تگ alt، جایی که توسط ربات‌های جستجو نیز پیدا می‌شوند.

نکته اصلی این است که وقتی تولیدکنندگان محتوا پر کردن کلمات کلیدی را تمرین می‌کنند، آگاهانه یک صفحه وب را فقط برای موتورهای جستجو بهینه می‌کنند و نه برای مخاطبان مورد نظر – افراد. و از آنجایی که موتورهای جستجو برای خدمت به خوانندگان طراحی شده اند، آنها این تلاش های دستکاری را مشاهده می کنند و در پاسخ، حتی می توانند رتبه بندی یک صفحه وب را جریمه کنند. اما بیایید با جزئیات بیشتر روی قسمت آخر تمرکز کنیم.

آیا پر کردن کلمات کلیدی می تواند به وب سایت شما کمک کند؟

به عنوان یک قاعده کلی، پر کردن صفحات وب با کلمات کلیدی به رتبه بندی جستجوی شما کمکی نمی کند. در واقع، می تواند برعکس عمل کند و به رتبه بندی SERP شما آسیب برساند، زیرا محتوای پر از کلمات کلیدی به سادگی برای کاربران قابل خواندن نیست. به همین دلیل، موتورهای جستجو تمایل دارند صفحاتی را که تجربه خوبی برای کاربران ایجاد می کنند، ترجیح دهند. اما به اندازه آن سیاه و سفید نیست و چیزهای بیشتری وارد بازی می شود.

گوگل رسما بیان می کند که “پر کردن صفحات با کلمات کلیدی یا اعداد منجر به تجربه منفی کاربر می شود و می تواند به رتبه سایت شما آسیب برساند.”

گوگل

همانطور که مستقیماً از دهان اسب می بینید، اگر فقط یک کلمه کلیدی یا یک عدد را بارها و بارها در یک صفحه تکرار می کنید، احتمال بسیار خوبی وجود دارد که گوگل و سایر موتورهای جستجو صفحه وب را با کاهش رتبه آن جریمه کنند.

علاوه بر این، موتورهای جستجو علاوه بر اینکه قادر به درک محتوای متنی هستند، به نحوه تعامل جستجوگران با یک صفحه وب و بنابراین محتوای آن نیز توجه زیادی می کنند.

به عنوان مثال، فرض کنید یک صفحه تازه منتشر شده و پر از کلمات کلیدی به دلیل استفاده از تاکتیک های دستکاری کلاه سیاه قابل مشاهده، به طور خلاصه در میان نتایج جستجوی برتر قرار می گیرد. در پایان روز، مردم به محض دیدن آشفتگی داخل آن را ترک خواهند کرد. این در نهایت منجر به نرخ پرش بالا می شود که به موتورهای جستجو نشان می دهد که این صفحه آنچه را که فکر می کردند به دست می آورد را به مردم نمی دهد.

اکنون، ممکن است مخالفت کنید و بگویید که با صفحات پر از کلمات کلیدی مواجه شده اید که در SERP رتبه بالایی دارند، اما هنوز از انجام همان کار خودداری کنید. بر اساس یک توییت جان مولر:

بنابراین، نتیجه‌گیری اصلی که می‌توانیم از این بحث بگیریم این است که استفاده از پر کردن کلمات کلیدی در مورد رتبه‌بندی SERP واقعاً به صفحه وب شما آسیب زیادی وارد نمی‌کند، زیرا مجموعه‌ای از عوامل تحلیل می‌شوند.

اگر صفحه وب پر از کلمات کلیدی را می بینید که در جستجو رتبه بالایی دارد، به هیچ وجه نتیجه گیری نکنید و فکر نکنید که پر کردن کلمات کلیدی به آن کمک کرده است. به احتمال زیاد، این صفحه با وجود این واقعیت که حاوی کلمات کلیدی است – و به دلیل ارزش بالایی برای کاربران، توانسته است به بالای نتایج جستجو برسد.

ایده پر کردن کلمات کلیدی در واقع به روزهایی برمی گردد که شما به سادگی مجبور بودید کلمات کلیدی را به محتوای خود اضافه کنید تا موتورهای جستجو بدانند متن در مورد چیست. با این حال، پس از به روز رسانی های متعدد الگوریتم، از جمله انتشار به روز رسانی مرغ مگس خوار، جستجوی عظیم شروع به درک بهتر متون کرد. اکنون مترادف ها، اشتباهات تایپی و آنچه کاربر می خواست با وارد کردن یک عبارت جستجو پیدا کند – یعنی هدف کاربر را درک می کند.

منظور این است که سازندگان محتوا باید استفاده از کلمات کلیدی با تطابق دقیق را فراموش کنند و بر تولید متن طبیعی تمرکز کنند. بنابراین، هر چقدر هم که وسوسه انگیز است، کلمات کلیدی را به زور وارد محتوای خود نکنید. در عوض، آن را به روشی که هم موتورهای جستجو و هم مردم می خواهند، بهینه کنید، که من را به نقطه پایانی من می رساند.

نحوه بهینه سازی صحیح کلمات کلیدی

تا اینجا ما به این نتیجه رسیده‌ایم که پر کردن کلمات کلیدی نمی‌تواند حرف تعیین‌کننده‌ای در رتبه‌بندی جستجوی صفحه وب شما داشته باشد، اما بهینه‌سازی کلمات کلیدی خواهد بود. بنابراین، بیایید یک بار دیگر ببینیم که گوگل چه توصیه‌هایی در مورد این موضوع ارائه می‌کند: «روی ایجاد محتوای مفید و غنی از اطلاعات که از کلمات کلیدی مناسب و در زمینه استفاده می‌کند تمرکز کنید».

بدیهی است که کلمات کلیدی هنوز نیاز به استفاده دارند، بنابراین اجازه ندهید همه این صحبت ها شما را به حدی بترساند که تصمیم بگیرید از کلمات کلیدی کافی در محتوای خود استفاده نکنید. آنها نیاز به استفاده دارند اما در حد متوسط. به عنوان یک قانون سرانگشتی، برای مردم بنویسید، نه برای روبات ها! من نمی توانم به اندازه کافی روی این موضوع تاکید کنم.

به‌روزرسانی اخیر الگوریتم BERT باعث شد که غول جستجو یک بار دیگر تمرکز خود را بر روی محتوای ایجاد شده برای خوانندگان انسانی تغییر دهد، نه ربات‌های جستجو. بنابراین، اگر فکر می‌کنید که گوگل در نهایت به روش‌های قبلی خود باز خواهد گشت، نمی‌توانید بیشتر از این در اشتباه باشید.

حالا بریم سر اصل مطلب اگر می‌خواهید صفحه‌ای را برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه‌بندی کنید، به‌جای «پر کردن» آن در نسخه خود، صفحه را برای آن کلمه کلیدی بهینه کنید. ترفند این است که از کلمه کلیدی در جایی که برای موتورهای جستجو اهمیت بیشتری دارد استفاده کنید، در حالی که متن را طبیعی و برای خوانندگان ارزشمند نگه دارید.

بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا مراحلی وجود دارد که باید برای بهینه سازی صحیح یک صفحه وب برای یک کلمه کلیدی انجام دهید:

1. یک صفحه وب، یک هدف جستجو

هنگامی که متوجه شدید یک صفحه وب در مورد چیست، هدف اصلی آن را مشخص کنید و یک کلمه کلیدی هدف را انتخاب کنید که به بهترین شکل موضوع اصلی صفحه را به همراه چندین عبارت جستجوی مرتبط با هم نشان دهد.

و من می‌خواهم فوراً اشاره کنم که شما نمی‌توانید دو صفحه وب خود را به یک موضوع اختصاص دهید، یک هدف جستجو. همیشه به دنبال یک هدف جستجوی جدید و منحصر به فرد، و از این رو، یک عبارت جستجوی هدف جدید و منحصر به فرد باشید. انجام این کار باعث می شود که صفحات شما برای یک نقطه در SERP ها نبرد کنند – چیزی که به عنوان آدم خواری کلمات کلیدی شناخته می شود – و به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع اصلی صفحه را به وضوح درک کنند.

2. محتوای طولانی تری ایجاد کنید

اگر محتوا به طور مفصل موضوعی را پوشش دهد، احتمالاً توجه موتورهای جستجو را به خود جلب می کند. و اگر متن زیادی نداشته باشد، انجام این کار دشوار است.

به عنوان یک قاعده کلی، هرچه یک قطعه محتوا طولانی‌تر باشد، فضای بیشتری برای پاشیدن آن با کلمات کلیدی مرتبط و فضای کمتری برای اسپم کردن متن وجود دارد. با توجه به بهترین روش ها، سعی کنید حداقل 300 کلمه در محتوای خود بنویسید تا گوگل متوجه آن شود و به آن رفتار مناسب SERP بدهد.

3. تراکم کلمه کلیدی خوبی را حفظ کنید

در طول تولید محتوا، سعی کنید متن را با کلمه کلیدی هدف بپاشید، اما زیاده روی نکنید. هدف این است که کلمه کلیدی را فقط در جایی و زمانی که در جریان کلی متن طبیعی است درج کنید. اما چند کلمه کلیدی در یک محتوا خیلی زیاد است؟

اکنون، اگرچه دستورالعمل‌ها در مورد این موضوع انعطاف‌پذیر هستند، بهترین روش‌ها به شما پیشنهاد می‌کنند که به تراکم بهینه کلمه کلیدی در حدود 2% پایبند باشید تا نسبت کلمه کلیدی هدف سلامت به تعداد کل کلمات کلیدی را حفظ کنید.

نکته حرفه ای: اگر از وردپرس به عنوان CMS خود استفاده می کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است، از افزونه Yoast SEO برای کنترل نرخ تراکم کلمات کلیدی خود استفاده کنید.

4. از کلمات کلیدی ثانویه، مترادف ها و کلمات کلیدی دم بلند استفاده کنید

در واقع می توانید با استفاده از کلمات کلیدی ثانویه، مترادف ها و تغییرات طولانی در محتوای خود به موتورهای جستجو کمک کنید تا مطمئن شوند که صفحه شما در مورد کلمه کلیدی هدف است. استفاده از چنین کلماتی به موتورهای جستجو زمینه اضافی می دهد که شواهد بیشتری در مورد موضوع اصلی یک صفحه وب ارائه می دهد.

کلمات کلیدی دم بلند نه تنها زمینه بیشتری را ارائه می دهند، بلکه می توانند به موتورهای جستجو نیز اطلاع دهند که آیا محتوای شما پاسخی به سوالات دارد یا خیر. در این صورت، این احتمال وجود دارد که محتوای شما ویژگی‌هایی را در بخش «افراد نیز می‌پرسند» Google دریافت کند.

علاوه بر این، استفاده از مترادف‌ها به غول جستجو کمک می‌کند از مرتبط بودن آن مطمئن شود و در نتیجه، می‌تواند سایت‌هایی را که از مترادف‌ها در محتوا استفاده می‌کنند در جستجو بالاتر رتبه‌بندی کند. علاوه بر این، استفاده از مترادف ها تأیید می کند که شما در حال نوشتن محتوا برای افراد هستید، نه ماشین ها.

نکته حرفه ای: ابزار پیشنهاد کلمه کلیدی در اینجا نیز می تواند مفید باشد، زیرا به شما امکان می دهد هر کلمه کلیدی را وارد کنید و لیستی از کلمات کلیدی مشابه، مرتبط و طولانی را دریافت کنید.

5. کلمه کلیدی مورد نظر را به عناصر صفحه اضافه کنید

کار مفید دیگری که می توان انجام داد (از نظر موتورهای جستجو بسیار مفید است) برای بهینه سازی یک صفحه برای یک کلمه کلیدی، افزودن کلمه کلیدی مورد نظر به تمام مکان های مناسب در عناصر صفحه، مانند عنوان صفحه، تگ عنوان، توضیحات متا، شروع و پایان متن، عنوان فرعی و تگ alt تصویر.

برخلاف پر کردن کلمات کلیدی، هنگامی که عناصر صفحه را بهینه می کنید، به موتورهای جستجو می گویید که صفحه در همه جاهایی که برای درک موضوع محتوا نگاه می کنند، درباره چیست.

و اگر کلمه کلیدی هدف در بدنه اصلی محتوا و همچنین در تمام زمینه‌های فراداده وجود داشته باشد، سیگنال بسیار قوی و ثابتی در مورد موضوع اصلی محتوا به موتورهای جستجو ارسال می‌کند. این می تواند منجر به رتبه بندی صفحه برای عبارت جستجوی هدف مناسب در SERP شود.

امتیاز: سئوی درون صفحه خود را دوباره بررسی کنید

و در آخر، حتی زمانی که می‌دانید چگونه از پر کردن کلمات کلیدی جلوگیری کنید و چگونه سیگنال‌های مثبتی را در مورد موضوع صفحه به موتورهای جستجو بفرستید، باز هم می‌توانید فراموش کنید که همه چیز را در نظر بگیرید تا صفحه خود را در رتبه بالایی در SERP برای هدف قرار دهید. کلمه کلیدی.

بنابراین، هنگامی که یک صفحه وب جدید را منتشر می کنید، با استفاده از جستجوگر سئوی درون صفحه ما مطمئن شوید که برای کلمه کلیدی مورد نظر انتخاب شده کاملاً بهینه شده است. فقط URL صفحه ای را که در حال تجزیه و تحلیل هستید وارد کنید و کلمه کلیدی مورد نظر آن را مشخص کنید تا گزارشی به همراه نکاتی در مورد اینکه چگونه صفحه را می توان بیشتر بهینه کرد تا ترافیک بیشتری را از جستجو دریافت کنید.

این ابزار دارای بخش‌های جداگانه‌ای است که بر عناصر صفحه خاص تمرکز می‌کنند و به شما امکان می‌دهد تا بدانید که هر کدام چقدر برای کلمه کلیدی مورد نظر بهینه شده‌اند.

حالا به تو

برخلاف صفحات مملو از کلمات کلیدی که به سادگی یک کلمه کلیدی دلخواه را بارها و بارها با هدف نهایی تقلب و سیستم های رتبه بندی بازی تکرار می کنند، صفحات بهینه شده با کلمات کلیدی به موتورهای جستجو در مورد محتوای صفحه و اینکه چه عبارت جستجویی باید در جستجو نمایش داده شود شفافیت می دهند. این به نوبه خود به صفحات شما کمک می کند تا رتبه های بالاتری کسب کنند و در نهایت ترافیک بیشتری به سایت شما بازگردد.

بنابراین، وقت خود را صرف انجام تحقیقات صحیح کلمات کلیدی کنید و بر نوشتن مطالب با کیفیت برای خوانندگان انسانی تمرکز کنید. گوگل هرگز به زمانی برنمی گردد که بتوانید به محض فردا یک صفحه را با کلمات کلیدی پر کنید و از رتبه های بالا لذت ببرید. همه چیز این است که به مردم دقیقاً همان چیزی را که آنها می خواهند ارائه دهیم.

امیدوارم نکات ارائه شده در این پست وبلاگ به شما کمک کند تا محتوایی با کلمات کلیدی بهینه سازی کنید، نه پر از کلمات کلیدی! مطمئن شوید که SE Ranking را به مدت 14 روز امتحان کنید و ابزارهای بررسی کلمات کلیدی و بررسی سئوی درون صفحه ما را امتحان کنید!

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا