تفاوت سئو و SEM

تفاوت SEO در مقابل SEM چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک تاکتیک ضروری برای برندهایی هست که می خواهند ترافیک ارگانیک وب سایت و دید آنلاین خود را افزایش دهند. اگر ندانید که چگونه آن را با بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) مقایسه یا ترکیب کنید، سئو می تواند یک استراتژی نسبتاً دشوار برای مدیریت شما باشد.

مسلماً، هر دو شبیه به هم هستند، اما در واقعیت، این دو رویکرد بسیار متفاوت برای قابل مشاهده شدن در SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) هستند.

برای طراحی سایت و همچنین سئو سایت خود میتوانید از طریق شرکت ساخت سایت اقدام کنید. شرکت ما به صورت آنلاین در تمام نقاط کشور آماده خدمت رسانی میباشد مخصوصا در کلانشهر هایی مثل اصفهان، تهران، مشهد و… که در برای سئو اصفهان و هر نقطه ای از ایران میتوانید ادس سایت و شماره خود را به سمانه پیامک کنید و انالیز رایگان دریافت کنید.

SEM در مقابل SEO: تفاوت چیست؟


قبل از اینکه بتوانید رویکرد استراتژیک خود را برای بهبود دید آنلاین کسب و کار خود برنامه ریزی کنید، باید اصطلاحات استفاده شده و معنای آن را بدانید. استفاده از توصیفات اشتباه در یک سند استراتژی که بین دیگران توزیع می شود می تواند برای موفقیت شما و تایید بودجه و تاکتیک ها مضر باشد.

بنابراین بیایید این را به اصطلاحات غیرمستقیم که به راحتی قابل درک است، تقسیم کنیم.

دو حوزه اصلی در صنعت بازاریابی جستجو عبارتند از:

SEO – رویکردی هست که با بهینه سازی و استفاده از روش های ارگانیک برای نمایش در نتایج جستجو ی گوگل و غیره استفاده می کند.
SEM – بیشتر از روش‌های پولی برای نمایش در نتایج جستجو استفاده می‌کند.


آنچه مهم است درک شود این است که تعریف SEM اغلب مورد مناقشه و تناقض است. در واقع، برخی منابع، به عنوان مثال Backlinko ، ذکر می کنند که SEM کانال وسیع تری از جستجو است که هم ارگانیک و هم پولی را در بر می گیرد. توافق کلی این است که SEO به جستجوی ارگانیک مربوط می شود و SEM پولی است. اما همیشه هم اینگونه نبوده است.

در واقع، دنی سالیوان گوگل (که قبلاً از سرزمین موتورهای جستجو بود)، برای اولین بار در سال 2001 به واژه SEM اشاره کرد و از آن برای توصیف هر گونه تاکتیک مرتبط با تلاش های یک کسب و کار برای هدایت ترافیک از موتورهای جستجو، از جمله SEO و PPC استفاده کرد.

اما با گذشت زمان، تصور بسیاری از افراد در صنعت تغییر کرده است و ما دیدیم که تعریف SEM به سمت معنای تبلیغات موتور جستجو حرکت می‌کند، با تلاش‌های ارگانیک که تقریباً به طور انحصاری زیر چتر سئو قرار می‌گیرند.

و فراموش نکنیم که هر دوی این کانال‌ها از سال 2001، حدود 19 سال پیش، چقدر تکامل یافته‌اند و به سرعت پیشرفت کرده‌اند و به دورتر شدن از یکدیگر ادامه می‌دهند، و همچنین این واقعیت که امروزه تیم‌های SEO و PPC اغلب در مشاغل از هم جدا هستند. در اوایل دهه 2000، این تیم ها بسیار کوچکتر بودند و تقریباً به طور قطع با هم کار می کردند.

برای ما، SEM اصطلاحی است که برای تاکتیک‌های تبلیغاتی جستجو می‌باشد و ارگانیک به عنوان SEO شناخته می‌شود.

اما بیایید به این دو تاکتیک با جزئیات بیشتری نگاه کنیم، به طور خاص به آنچه واقعاً آنها را متمایز می کند.

طراحی سایت و سئو سایت خود را در شهر زیبای اصفهان به ما بسپارید.

سئو سایت در اصفهان

چهار رکن اصلی سئو


با سئو، بازاریابان وب‌سایت‌های خود را با کار از طریق سئوی فنی، سئوی درون صفحه، ایجاد محتوا و سئوی خارج از صفحه بهینه می‌کنند تا بهترین نتیجه را برای یک جستجوی خاص که شایسته رتبه‌بندی در بالای گوگل است، ایجاد کنند.

بیایید به هر یک از این ارکان اصلی با جزئیات بیشتری نگاه کنیم:

سئوی فنی – سئوی فنی بر بهبود ساختار فنی یک وب سایت تمرکز می کند و به بهبود سرعت سایت، سازگاری با موبایل، قابلیت خزیدن، داده های ساختاریافته، امنیت و نمایه سازی (فقط به نام چند مورد!) توجه دارد.

سئو روی صفحه – On-Page همه چیز در مورد بهینه سازی عوامل در صفحه وب است که به وضوح به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوا را در زمینه درک کنند، از جمله مواردی مانند بهینه سازی عنوان، H1 و بهینه سازی متا تگ، تگ های جایگزین تصویر و غیره.

محتوا – محتوا یکی از فاکتورهای اصلی رتبه‌بندی گوگل است ، و بدون محتوای عالی که به درستی با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشد، برای رتبه‌بندی در رتبه‌های برتر تلاش خواهید کرد. اما محتوا بسیار فراتر از کپی‌رایتینگ است و باید یک استراتژی قوی وجود داشته باشد.

سئوی خارج از صفحه – به این به عنوان ایجاد قدرت، ایجاد لینک و سایر تاکتیک ها فکر کنید. این رویکرد بر بهبود قابلیت اعتماد و اعتبار یک وب سایت در چشم موتورهای جستجو و کاربران آن از طریق اتصال آن به سایر سایت های معتبر و مرتبط تمرکز دارد. اگر موتورهای جستجو ببینند که کاربران به یک وب سایت اعتماد دارند، تمایل بیشتری به رتبه بندی آن در جایگاه بالاتر خواهند داشت. این اقتدار و اعتماد معمولاً از ایجاد لینک، روابط عمومی و سایر تاکتیک‌های مشابه ناشی می‌شود.

برای موفقیت یک استراتژی سئو، ترکیبی از هر چهار ستون مورد نیاز است. و این اغلب به معنای کار با متخصصان در هر یک از اینها برای ایجاد یک استراتژی واقعا محکم است که موفقیت را تسریع می کند

قیمت طراحی سایت خود را از شرکت ساخت سایت بپرسید.

قیمت ساخت سایت
4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا