Sneaky Redirects

هرآنچه باید در مورد sneaky redirect (تغییر مسیر یواشکی) بدانید

Sneaky Redirects یا تغییر مسیر های یواشکی یکی از راه هایی است که یک وب سایت می تواند موتور جستجو و کاربران آن را فریب دهد. Sneaky Redirects شامل برخی از تکنیک‌ های پنهان‌ سازی یا دستکاری لینک ها، با هدف نمایش محتوای متفاوت به کاربران نسبت به آنچه که توسط خزنده‌های وب موتورهای جستجو مانند Googlebot ایندکس می‌شود، هستند. به عبارت دیگر تغییر مسیرهای یواشکی به این معنی هستند که دستگاه تلفن همراه کاربر به محتوایی هدایت می شود که توسط خزنده قابل دسترسی نیست! به عنوان مثال، برنامه های وابسته با کلیک WAP. این هدایت‌ها توصیه‌های Google را نقض می‌کنند. تحریم‌های موتورهای جستجو را می‌توان با حذف صفحات از فهرست برای منابعی که از چنین تغییر مسیرهایی استفاده می‌کنند اعمال کرد.

Redirect قانونی، مانند ریدایرکت های 301/302، هدف خوب و مفیدی در نظر گرفته می شود. زیرا بازدیدکنندگان را به جایی که باید باشند، هدایت می کند. دقیقا برعکس Sneaky Redirects !!!

ساخت سایت

از سوی دیگر، تغییر مسیرهای یواشکی (Sneaky Redirects) از نظر دستورالعمل های وب مستر گوگل، هدف قانونی مفیدی ندارند. آنها در درجه اول برای دستکاری نتایج موتورهای جستجو یا فریب کاربران و تبلیغ کنندگان به منظور هدایت مصنوعی ترافیک استفاده می شوند. آنها می توانند چند شکل (از جمله جاوا اسکریپت) داشته باشند، اما هدف اکثر آنها فریب دادن کاربران با ایجاد این فکر است که محتوای خاصی را مشاهده می کنند.

ریدایرکت های یواشکی (Sneaky Redirects) چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، ریدایرکت معمولی 301 روش رایج ارسال بازدیدکنندگان به آدرس جدید سایتی است که جابه‌جا شده است. خزنده های وب این را درک می کنند و تغییر مسیر را به صفحه کاری دنبال می کنند. تغییر مسیرهای یواشکی می تواند کمی متفاوت باشند. با ریدایرکت های یواشکی، Googlebot ممکن است هدف تغییر مسیر را دنبال نکند و به جای آن صفحه اصلی را ایندکس کند! در حالی که کاربران به طور مخفیانه به صفحه دیگری با محتوایی فرستاده می شوند که خزنده وب آن را نمی بیند.

ارائه محتوای متفاوت به کاربران نسبت به نتایج موتور جستجو، نقض آشکار دستورالعمل‌های گوگل وبمستر است. این همچنین شامل نمایش محتوای متفاوت بر اساس پلتفرم مورد استفاده است، مانند هدایت مجدد کاربران تلفن همراه به صفحه‌ای متفاوت از مرورگرهای دسکتاپ.

ساخت سایت

سایت های تلفن همراه به دلیل استفاده از Sneaky Redirects (مانند برنامه های وابسته با کلیک WAP) بدنام هستند. سال‌ها است که گوگل علیه سایت‌های موبایلی که کاربران را از SERP تلفن همراه به یک دامنه هرزنامه ناخواسته یا کاملاً متفاوت هدایت می‌کنند، اقدامات تنبیهی انجام داده است.

Sneaky Redirects چطور کار می کنند؟

Sneaky Redirects مانند هر تغییر مسیر به صفحه دیگر، به نظر می رسد. شما یک URL تایپ می کنید یا پیوندی را از جستجوی Google دنبال می کنید، اما به چیزی متفاوت از محتوایی که انتظار داشتید هدایت می شوید. گوگل احتمالاً زمانی که از تغییر مسیرهای مخفیانه به این روش استفاده می شود، صفحه و محتوای اصلی را ایندکس می کند و از یک هدف تغییر مسیر که ترافیک نادرست است آگاه نیست. دو روش اصلی که Sneaky Redirects از طریق آن نمایان می‌شوند شامل:

  • نمایش یک نوع محتوا به موتورهای جستجو در حالی که نوع دیگری از محتوا به کاربران نشان داده می شود.
  • برخی از کاربران دسکتاپ یک صفحه معمولی دریافت می کنند. در حالی که کاربران موبایل یا دسکتاپ های مختلف، دامنه اسپم کاملا متفاوتی را دریافت می کنند.
تغییر مسیر یواشکی
Sneaky Redirects چگونه ایجاد می‌شود؟

انواع روش های استفاده از Sneaky Redirects

کاربر را می توان با جستجوی گوگل به صفحه دیگری هدایت کرد. اما در واقع، هنگام وارد کردن URL در نوار جستجو یا کلیک کردن روی آن، به صفحه صحیح بروید. یا هر دو می‌توانند منجر به تغییر مسیر حیله‌گر شوند. اغلب تبلیغات، یا در صفحات وب به طور ناگهانی ظاهر می شوند یا به گونه ای قرار می گیرند که کاربران به طور تصادفی روی آنها کلیک کرده و به یک سایت کاملاً متفاوت هدایت می شوند. این می تواند به طور مصنوعی با فرستادن کاربران به جایی که نمی خواهند بروند، نرخ پرش سایت را افزایش دهد.

غالباً صفحه هدایت شده دارای محتوای هرزنامه است. که نامربوط بوده و با کیفیت کمتری نسبت به صفحه فهرست شده اولیه که Google ارائه می‌شود.

ساخت سایت
کلیک تصادفی روی تبلیغات و عناصر اضافه در سایت
از اسنیپت ها نیز می توان برای فریب کاربران استفاده کرد. گوگل از کاربران انتظار دارد که در صفحه ای قرار بگیرند که توسط قطعه SERP منعکس شده است، اما Sneaky Redirects از این کار پیروی نمی کند.
تغییر مسیرهای یواشکی موبایل بسیار رایج است و می تواند با نیت فریب، توسط صاحب سایت ایجاد شود یا توسط هکرها و هنرمندان هرزنامه بدون اینکه مالک سایت بداند اجرا شود.
یک ناشر یا هکر دامنه‌ای را با غلط املایی رایج یک سایت یا تبلیغ‌کننده محبوب خریداری کند. سپس به برنامه وابسته سایت قانونی بپیوندد. اتفاقی که می افتد این است که یک کاربر ممکن است به طور تصادفی URL دامنه اشتباه املایی را وارد کند و به طور موقت در سایت جعلی قرار بگیرد. سپس ناشر مخرب می تواند یک کوکی ردیابی را در مرورگر کاربر بارگذاری کند و او را به سایت صحیحی که قصد بازدید از آن را داشت هدایت کند.
راه های ایجاد Sneaky Redirects

Sneaky Redirects در تلفن همراه اینگونه ساخته می‌شود

  1. استفاده از یک اسکریپت یا عنصر (مانند جاوا اسکریپت) برای هدایت کاربران به وب سایت های بد (عناصر صفحه وب و رسانه های تبلیغاتی به طور کارآمدی خزش نمی شوند).
  2. افزودن کد با قوانینی که کاربران موبایل را مجبور می کند به صفحه کاملاً متفاوتی هدایت شوند.
  3. پنهان کردن لینک ها در کد جاوا اسکریپت برای هدایت کاربران به سایت های غیر مرتبط.
  4. استفاده از یک اسکریپت برای نمایش Sneaky Redirects تبلیغاتی (مانند پنجره های بازشو).

چگونه Sneaky Redirects را پیدا کنیم

یکی از راه‌های واضح برای دانستن اینکه آیا وب‌سایت شما با تغغیر مسیر دزدکی مرتبط است یا خیر، از طریق سرچ کنسول گوگل است. جایی که یک گزارش دستی دریافت خواهید کرد. مشکل شناسایی شده به صورت دستی می تواند در سراسر سایت یا جزئی باشد. اگر کل سایت شما تحت تأثیر قرار گرفته است، برای Google می تواند بسیار مفید باشد!!! زیرا این امکان برای هکرها وجود دارد که تغییر مسیرهای مخفیانه را از وب مسترها مخفی کرده و بازدیدکنندگان آنها را به طور نامحدود به سرقت ببرند.

همچنین می‌توانید با پیمایش از طریق جستجوی Google با دستگاه تلفن همراه یا شبیه‌ سازی موبایل در مرورگر دسکتاپ، سایت خود را به صورت دستی بررسی کنید. به این ترتیب می توانید از تمام صفحات خود بازدید کرده و تجربه کلی کاربر را ارزیابی کنید. نظارت بر فعالیت کاربر و تجزیه و تحلیل سایت شما نیز برای شناسایی اقدامات مشکوک مفید است. شما باید به طور خاص به میانگین زمان صرف شده در سایت خود یا مدت زمان جلسات کاربر در صفحات خاص (مانند صفحه فرود) نگاه کنید.

ابزار Fetch as Googlebot (سرچ کنسول گوگل) را می‌توان برای آزمایش اینکه آیا Google می‌تواند به درستی به URL دسترسی پیدا کند یا نه، استفاده کرد. این ابزار همچنین به شما نشان می‌دهد که صفحات چگونه ارائه می‌شوند. Fetch as Googlebot یک ابزار بسیار مفید برای مشاهده اینکه آیا محتوا به طور معمول در Google در مقایسه با نحوه نمایش زمانی که بازدید می کنید نشان داده می شود یا خیر، است.

Sneaky Redirects
Sneaky Redirects و حل آن

چگونه Sneaky Redirects را رفع کنیم

اگر عمداً درگیر این تغییر مسیر هستید، صفحات خود را متوقف و اصلاح کنید. با پیمایش صفحات خود از نتایج جستجوی Google، تأیید کنید که اصلاحات شما جواب داده است. با فرض اینکه یک گزارش اقدام دستی از Google دریافت کرده اید، درخواست بازنگری ارسال کنید. سپس، تا زمانی که گوگل سایت شما را بررسی می کند صبور باشید.

مطمئن شوید که هک نشده اید اگر Sneaky Redirects تقصیر شما نیست. Google یک گزارش مشکلات اوراق بهادار دارد که می‌تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا هک شده‌اید یا خیر. همچنین باید سایت خود را برای هر گونه اسکریپت یا عناصر شخص ثالث که ممکن است باعث تغییر مسیرها شوند، بررسی کنید. اگر آنها را کنترل نمی کنید آنها را یکی یکی از صفحه تغییر مسیر حذف کنید. پس از حذف آنها، سایت خود را در دستگاه تلفن همراه یا شبیه ساز مرورگر بررسی کنید تا ببینید آیا تغییر مسیر متوقف شده است یا نه.

سخن آخر برای Sneaky Redirects

تغییر مسیرهای یواشکی می تواند برای هر SEO دردسرساز باشد (بدون ذکر آسیب احتمالی که ممکن است ایجاد کنند). اگر هنوز مجبور به مقابله با آنها نشده اید، خود را خوش شانس در نظر بگیرید. اما همچنان خودتان را برای زمانی که ممکن است درگیر آن شوید، آماده کنید. اگر درگیر بازاریابی وابسته هستید، مطمئن شوید که شبکه های تبلیغاتی شما از بهترین شیوه های صنعت برای ایمنی و یکپارچگی استفاده می کنند. اگر با تبلیغ کنندگان سروکار دارید، مطمئن شوید که آنها در مورد ترافیک و فعالیت کاربران خود شفاف هستند.

در نهایت، اگر به تجربه کاربری آنها اهمیت می دهید، به صحبت های کاربران خود گوش دهید. آن‌ها می‌توانند وب‌سایت شما را به روش‌های مختلف ببینند و اولین کسانی هستند که تحت تأثیر Sneaky Redirects قرار می‌گیرند.

تغییر مسیر یواشکی
بهترین روش برای حذف Sneaky Redirects
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا