Google PageSpeed ​​Insights چیست؟ راهنمای استفاده از ابزار رایگان گوگل

Google PageSpeed ​​Insights ابزاری رایگان است که به شما کمک می‌کند مشکلاتی را که باعث کاهش سرعت وب سایت شما می‌شود، پیدا کرده و برطرف کنید. یک ابزار منبع باز به نام Lighthouse داده های تئوری را با داده های دنیای واقعی از مجموعه گزارش های تجربه کاربر Chrome ترکیب می‌کند. سپس، آن ها را جمع آوری و تجریه تحلیل می‌کند. نتیجه این داده های ترکیب شده، امتیازی است که به عملکرد سایت شما می‌دهد و مجموعه ای از توصیه های خلاصه شده ارائه می‌کند.

امتیاز عملکرد google pagespeed insights، میانگین وزنی امتیازات متریک است. امتیاز استاندارد هر معیار نشان دهنده درک کاربر از عملکرد سایت است. شما می توانید با استفاده از Lighthouse Scoring Calculator، تأثیر معیارهای مختلف بر امتیاز سایت خود را آزمایش کنید.

حسابرسی سایتتوضیحات امتیاز و وزن استاندارد
اولین رنگ محتوایی (FCP)اولین نقطه زمانی که کاربر می تواند محتوای سایت را روی صفحه دسکتاپ یا موبایلش ببیند.10%
شاخص سرعت (SI)پیشرفت بصری بارگذاری صفحه سایت و سرعت نقاشی محتوا.10%
بزرگترین رنگ محتوایی (LCP)از زمانی که روی لینک کلیک می‌شود تا زمانی که بزرگترین عنصر محتوا به طور کامل روی صفحه قابل مشاهده باشد.25%
زمان تعامل (TTI)مدت زمانی که طول می کشد تا کاربر یک اقدام کاربردی و مهم در سایت شما انجام دهد. 10%
زمان انسداد کل (TBT)شدت غیر تعاملی بودن یک صفحه تا زمانی که به طور قابل اعتمادی، تعاملی شود.30%
تغییر چیدمان تجمعی (CLS)هر چند وقت یکبار، کاربر با تغییرات غیر منتظره چیدمانی در صفحه ایی از سایت شما مواجه می شود.15%
فاکتور های مهم برای Google PageSpeed ​​Insights

این وزن‌ها برای Lighthouse 9 دقیق هستند. اما ممکن است بر اساس تحقیقات تیم Lighthouse، در مورد اینکه چه چیزی بیشترین تأثیر را بر عملکرد درک شده توسط کاربر دارد، در نسخه‌های آینده تغییر کند. علاوه بر این، عملکرد شما ممکن است هر بار که تست را اجرا می کنید به دلیل تنوع ذاتی در فناوری های وب و شبکه متفاوت باشد. حتی اگر کد تغییر نکرده باشد.

ساخت سایت

امتیاز عملکرد کل سایت نیز، بر اساس مقادیر هر معیار وزنی به دسته های خوب، نیاز به بهبود یا ضعیف تقسیم می شود.

  • خوب: امتیاز 90-100
  • نیاز به بهبود: نمرات 50-89
  • ضعیف: امتیازات 1-49

هر نمره بالاتر از 90 خوب در نظر گرفته می شود. در بیشتر موارد، زمانی که به یک نمره خوب رسیدید، تلاش‌های توسعه بهتر در جاهای دیگری نمود پیدا می‌کنند. در واقع، دستیابی به امتیاز ۱۰۰/۱۰۰ بر مبنای ثابت بسیار دشوار است. این ابزار به بهترین وجه برای توصیه‌ هایی استفاده می‌شود که بخش بعدی با جزئیات بیشتر به آن‌ ها می‌پردازیم.

پیج اسپید اینسایت
سنجش سرعت سایت
google page speed insightt
ابزار رایگان تست سرعت گوگل

نحوه استفاده از Google PageSpeed ​​Insights

اساساً همان Lighthouse است. اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید Lighthouse را به‌عنوان یک افزونه کروم نصب کنید تا از بازدید از Google PageSpeed ​​Insights اجتناب کنید. همچنین می‌توانید گزارش‌هایی که ایجاد می‌کنید را ذخیره کرده، تا مجبور نباشید هر بار به Google PageSpeed ​​Insights مراجعه کنید.

با این حال، شروع به کار با Google PageSpeed ​​Insights آسان است:

  1. از صفحه Google PageSpeed ​​Insights دیدن کنید.
  2. URL صفحه وب خود را وارد کنید.
  3. روی تجزیه و تحلیل کلیک کنید.
  4. پس از چند ثانیه زمان برای تجزیه و تحلیل، گزارشی را مشاهده خواهید کرد که امتیاز عملکرد کلی را به همراه تقسیم بندی دسته های مختلف نشان می دهد.

گزارش تولید شده توسط Google PageSpeed ​​Insights به چند بخش تقسیم می شود:

امتیاز عملکرد یا Performance Scoreامتیاز کلی سایت شما.
داده‌های میدانی یا Field Dataداده‌ های دنیای واقعی Google در صورت وجود. به عبارتی دیگر، رفتار کاربران با سایت شما.
خلاصه منبع یا Origin Summaryبررسی Core Web Vitals.
داده های آزمایشگاهی یا Lab Dataمعیارهای محاسبه شده از Lighthouse.
فرصت ها یا Opportunitiesپیشنهادهایی برای کمک به بارگذاری سریعتر صفحه.
تشخیص یا Diagnosticsاطلاعات بیشتر در مورد عملکرد برنامه.
گزارش Google PageSpeed ​​Insights

می‌توانید بین گزارش های مربوط به نسخه‌های دسکتاپ و تلفن همراه جابه‌جا شوید. این گزارش ها هنگام بهینه‌ سازی تجربه کاربر مفید هستند. اگر یک برنامه وب فقط دسکتاپ دارید، ممکن است بخواهید گزارش عملکرد تلفن همراه را نادیده بگیرید و منحصراً روی نسخه دسکتاپ تمرکز کنید.

بخش فرصت ها اغلب مفیدترین بخش گزارش است، زیرا توصیه های ملموسی برای بهبود عملکرد ارائه می دهد.

loadninja.com
افزایش سرعت سایت
سنجش سرعت سایت
page speed insight
ابزار رایگان گوگل برای سنجش سرعت سایت

در مثال بالا، Google PageSpeed ​​Insights نشان می‌دهد که برنامه وب می‌تواند از قالب‌های تصویر نسل بعدی مثل WebP و AVIF بهره‌ مند شود. این قالب ها می‌توانند تقریباً 20 ثانیه زمان بارگذاری را کاهش دهند. برای حل این مشکل، Google PageSpeed ​​Insights استفاده از افزونه هایی را پیشنهاد کرد که می تواند به طور خودکار تصاویر آپلود شده را به فرمت های بهینه تبدیل کند.

ممکن است چندین مورد وجود داشته باشد که برای بهینه سازی عملکرد برنامه وب خود، به آن نیاز دارید. توصیه می کنیم ابتدا روی بزرگترین و سنگین ترین مشکلات تمرکز کنید.

ساخت سایت

سوالات متداول Google PageSpeed ​​Insights شما

چرا داده های میدانی و داده های آزمایشگاهی، بعضی وقت ها با یکدیگر تناقض دارند؟

داده های میدانی یک گزارش تاریخی در مورد نحوه عملکرد یک URL خاص هستند. داده های عملکرد ناشناس از کاربران در دنیای واقعی را در انواع دستگاه ها و شرایط شبکه نشان می دهد. داده های آزمایشگاهی، بر اساس بارگذاری شبیه سازی شده یک صفحه در یک دستگاه واحد و مجموعه ثابتی از شرایط شبکه است. در نتیجه، مقادیر ممکن است متفاوت باشند.

نمره خوب برای داده های آزمایشگاهی Google PageSpeed ​​Insights، چقدر است؟

هر امتیاز سبز (90+) خوب در نظر گرفته می‌شود. اما توجه داشته باشید که داشتن داده‌های آزمایشگاهی خوب لزوماً به این معنی نیست که تجربیات کاربر واقعی نیز خوب خواهد بود.

چرا درصد 75 برای همه معیارها انتخاب شده است؟

هدف موتور جست و جو گوگل این است که مطمئن شویم صفحات برای اکثر کاربران خوب کار می کنند. با تمرکز بر مقادیر %75 بر معیارهای Google PageSpeed ​​Insights، این تضمین انجام می‌شود که صفحات، تجربه کاربری خوبی را در سخت ترین شرایط دستگاه و شبکه ارائه می دهند.

علت این موضوع که نمره عملکرد از اجرا به اجرا موقع تست تغییر می کند، چیست؟ من چیزی را در صفحه خود تغییر ندادم!

تغییر پذیری در اندازه‌ گیری عملکرد از طریق تعدادی کانال با سطوحی که تأثیر متفاوت دارند، معرفی می‌شود. چندین منبع متداول برای متغیرهای متریک حساب می‌شوند. از جمله در دسترس بودن شبکه محلی، در دسترس بودن سخت افزار مشتری و اختلاف منابع مشتری.

چرا داده های CrUX کاربر واقعی برای URL یا مبدا در دسترس نیست؟

گزارش تجربه کاربر Chrome داده‌های سرعت واقعی را از کاربران انتخاب‌ شده جمع‌ آوری می‌کند. این رویه مستلزم آن است که یک URL باید عمومی (قابل خزیدن و نمایه‌سازی) باشد. همچنین باید دارای تعداد کافی نمونه مجزا باشد که نمای ناشناس یا نماینده‌ای از عملکرد URL اولیه را ارائه دهد.

5/5 - (7 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «Google PageSpeed ​​Insights چیست؟ راهنمای استفاده از ابزار رایگان گوگل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا