مزرعه لینک چیست؟ + چرا برای ساخت لینک سئو موثر نیست؟

مزرعه لینک یک تاکتیک قدیمی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است که برخی از آژانس های سئو هنوز هم از آن استفاده می کنند. این تکنیک لینک‌سازی نه آنقدر هوشمندانه است و نه قابل اعتماد! با این حال، برای درک اینکه چرا این یک تکنیک لینک بیلدینگ در طراحی سایت موثر نیست، ابتدا باید بپرسیم که کشاورزی لینک چیست، چگونه می‌توانید مزرعه پیوند را شناسایی کنید و چرا مردم از آن استفاده می‌کنند.

بک لینک ها سیگنال های ارزشمندی هستند که به موتورهای جستجو می گویند سایت شما ارزشمند است. آنها گواه این هستند که مردم نه تنها از سایت شما بازدید می کنند و محتوای شما را مصرف می کنند، بلکه آنقدر دوست دارند که به آن لینک داده و به دیگران توصیه کنند. اما گوگل و بقیه موتورهای جستجو هوشمندتر می شوند. آنها تفاوت بین یک بک لینک ارگانیک که واقعاً به دست آمده است و یک میانبر بدون ارزش واقعی را می دانند. مزارع پیوند یکی از تاکتیک‌هایی است که بازاریابان هنوز هم برای ایجاد سریع یک کاتالوگ بک لینک گسترده از آن استفاده می‌کنند. با این حال، کشاورزی پیوندی در درازمدت ضرر بسیار بیشتری نسبت به فایده دارد.

مزرعه لینک چیست؟

مزرعه پیوند به گروهی از وب سایت ها گفته می شود که همگی به سایر وب سایت های گروه پیوند می زنند تا رتبه خود را در نتایج جستجو (SERP) افزایش دهند. این تکنیک یک تکنیک کلاه سیاه است، به این معنی که یک تکنیک دستکاری محسوب می شود. همچنین نوعی اسپم در نظر گرفته می‌شود و سایت‌هایی که موتورهای جستجو مانند گوگل تشخیص می‌دهند که در مزارع پیوند مشارکت دارند به دلیل آن جریمه می‌شوند.

مزارع پیوند اغلب حاوی وب سایت هایی هستند که تنها با هدف پیوند دادن به وب سایت های دیگر و در نتیجه افزایش موقعیت خود در SERP ایجاد شده اند. محتوای این وب سایت ها با محتوای دیگر ارتباطی ندارد و اغلب هیچ ارزشی برای کاربران ایجاد نمی کند، به این معنی که محتوا صرفاً برای ارائه بک لینک به سایت های دیگر وجود دارد.

چرا وجود دارند؟

بخشی از الگوریتمی که گوگل هنگام رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند، تعداد بک لینک‌هایی را که یک وب‌سایت دریافت کرده است، در نظر می‌گیرد. این به اعتبار یک وب سایت کمک می کند، زیرا اگر سایت های بیشتری به محتوای آن پیوند داده شوند، یک وب سایت معتبرتر دیده می شود. این بک لینک ها به عنوان تاییدیه آن سایت در نظر گرفته می شوند که به وب سایت کمک می کند تا در نتایج جستجوی ارگانیک رتبه بالاتری داشته باشد.

مزارع پیوند به عنوان راهی برای دستکاری این بخش از الگوریتم ایجاد شدند، و بسیاری از بزرگترین مزرعه‌های پیوند قبلاً حذف شده‌اند و سایت‌هایی که پیوند داده‌اند با مجازات‌های شدید مواجه شده‌اند.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا