الگوریتم Hilltop چیست؟ همه چیز در مورد تپه گوگل

الگوریتم Hilltop ارزیابی می کند که آیا وب سایت شما متعلق به یک سازمان یا شخص واقعی هست یا نه؟ همچنین معتبر بودن سابقه و محتواهای سایت شما، به همراه قابل اعتماد بودن
آن برای کلمات کلیدی خاص را محاسبه می‌کند. اگر یک عبارت خاص را در گوگل جستجو کنید، موتور جستجو ابتدا صفحات تخصصی و معتبر مرتبط با این عبارت جستجو را تعیین می کند. الگوریتم Hilltop یک سیستم قدیمی گوگل است که سعی می کند تخصص یک سایت را در مورد یک موضوع محاسبه کند. شما باید بدانید که الگوریتم هیلتاپ یک متدولوژی اساسی برای گوگل جهت بررسی اعتبار یک وب سایت در گذشته است. درک خواندن الگوریتم Hilltop ممکن است به شما کمک کند تا بفهمید گوگل تا چه حد الگوریتم های خود را به روش های پیچیده و جامع توسعه داده است. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا طراحی سایت خود را به گونه ایی برنامه ریزی کنید تا اسیر الگوریتم Hilltop نشوید.

الگوریتم Hilltop چیست؟

در سال 1999 الگوریتم Bharat and Mihaila Hilltop در دانشگاه تورنتو توسعه یافت. گوگل در سال 2003 حق ثبت اختراع این الگوریتم را به دست آورد. پیشینه این الگوریتم این است که تلاش برای محاسبه اعتبار صفحه وب با توجه به لینک ها و استنادات با کیفیت اندازه گیری می‌کند. روشی که Hilltop برای رتبه بندی صفحات وب معتبر شناسایی می‌کند بدین گونه است که ابتدا صفحات خبره را شناسایی می‌کند. صفحات خبره صفحاتی خاص برای یک موضوع هستند و از بسیاری از سایت‌های دیگر بک لینک داردند.

رویکرد ما مبتنی بر فرضیاتی است که سایر الگوریتم‌های اتصال، یعنی تعداد و کیفیت منابع ارجاع‌ دهنده به صفحه، معیار خوبی برای کیفیت صفحه به شمار می‌ورد. تفاوت اصلی در این واقعیت است که گوگل فقط منابع “متخصص” را در نظر می گیرد. صفحاتی که با هدف خاص هدایت افراد به سمت منابع ایجاد شده اند. الگوریتم اتصال یک الگوریتم مبتنی بر بک لینک است. بنابراین، Hilltop به‌ جای جست و جو در کل وب، از سایت‌هایی که به آن‌ها لینک داده شده‌، به عنوان مجوعه ایی از صفحات تخصصی و مرجع نام می‌برد، که بر اساس موضوعات خاص سازمان دهی شده اند.

الگوریتم Hilltop، روابط عمومی یا اقتدار یک صفحه وب را تعیین می‌کند. Hilltop (LocalScore) “مرجعیت” یک صفحه وب مرتبط با عبارت جست و جو شده را تعیین می کند. اگر ارزش کسب شده در بک لینک مربوط با موضوع باشد، ارزش بیشتری انتقال داده می‌شود. به این ترتیب، تعداد بک لینک ها از مرتبط بودن موضوع با عبارت جست‌وجو شده بیشتر خواهد بود.

ساخت سایت

SEO و الگوریتم Hilltop

الگوریتم Hilltop برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نیز مهم است. برای رتبه بهتر، تا جایی که امکان دارد از سایت های مرجع و مهم بک لینک جمع آوری کنید. برای این کار، لازم است تا جای ممکن با وب سایت خود در سایت های بیشتری ردپا به جا بگذارید. شما می توانید به طور فعال و کاملا طبیعی بر رتبه بندی خود تأثیر بگذارید. برای این منظور، توصیه می شود که دایرکتوری هایی را در مورد موضوعات خاص ایجاد کنید، که سپس برای بهینه سازی در وب سایت از آن ها استفاده کنید. نه صرفا دامنه اصلی! از آنجایی که در یک دامنه دارای اعتبار هستید، نباید سعی کنید الگوریتم رتبه صفحه را دستکاری کرده و گوگل را به سایت خود مشکوک کنید. وقتی می‌گوییم لینک های بیشتری از سایت های مرجع به دست آورید، منظور ما این است که شما باید محصولات، خدمات و مطالب با کیفیتی را ارائه دهید تا در یک فرآیند طبیعی توسط آن سایت ها تایید و منتشر شود.

به دلیل عدم دقت در محاسبه، به ندرت همه صفحات معتبر ثبت می شوند! الگوریتم Hilltop فقط برای دستیابی به رتبه بندی بهتر کاربرد دارد. با همکاری سایر الگوریتم‌ ها، می‌توان تلاش محاسباتی گوگل که در ابتدای جستجو برای تشکیل صفحه SERP صورت می‌گیرد را کاهش داد. علاوه بر این، الگوریتم hilltop به ابزاری ارزشمند برای تشخیص هرزنامه تبدیل شده است. با توجه به معیارهای کیفیت تعریف شده توسط الگوریتم، وب سایت هایی که به عنوان هرزنامه طبقه بندی می شوند، در واقع هیچ شانسی برای دستیابی به وضعیت یک صفحه معتبر ندارند.

اهمیت بازاریابی آنلاین در الگوریتم هیلتاپ

الگوریتم hilltop به تنهایی اپراتورهای وب سایت را به جلو نمی آورد. این ویژگی بخشی از گروه بزرگ‌ تری از الگوریتم‌ ها است که در صورت امکان باید در ترکیب با یکدیگر استفاده شوند تا مثمر ثمر واقع شود. با این حال، اهمیت الگوریتم Hilltop را نباید دست کم گرفت. زیرا گوگل از سال 2003 به دنبال پاداش دادن به وب سایت هایی با کیفیت بالا است. این ممکن است به این دلیل باشد که در آن زمان وب سایت هایی که در کل بی ارزش بودند می توانستند به جلو حرکت کنند. وب سایت هایی با چگالی کلمات کلیدی بالا و مجموعه لینک های بی حد و مرز و بی ارزش! توسعه ای که باید متوقف می شد. برای اینکه در وب سایت خود رتبه خوبی داشته باشید، مقابله با الگوریتم های مختلف ضروری است.

سه نکته مهم در مورد الگوریتم Hilltop

در صورتی که از دو تا بی نهایت سایت مرجع و متخصص، به سایت شما اشاره کنند (لینک دهند)، وب سایت شما به صفحات معتبر تعلق دارد. سایت های خبره ای که معیارهای زیر را دارند به عنوان مستقل تعریف می شوند.

  • سه بلوک اول آدرس IP یکسان نیستند.
  • هیچ رابطه ای بین صفحات متخصص ارجاع دهنده وجود ندارد.
  • بخش عمومی نام دامنه متفاوت است.
  • به یاد داشته باشید که الگوریتم Hilltop یک الگوریتم قدیمی گوگل است. بنابراین، شما نباید با تکیه بر شرایط آن زمان تصمیم گیری کنید.

ما این مقاله را برای نشان دادن مسیر رشد SEO نوشته ایم. شما باید بدانید که یک موتور جستجو چگونه ارزیابی خود را انجام می دهد. در گذشته چه فکری می کرد و در آینده نزدیک، به چه چیزی می‌رسد! بنابراین، می توانید آینده الگوریتم ها را حدس بزنید و می توانید تصمیمات بهتری برای پروژه های SEO خود بگیرید.

چگونه از الگوریتم Hilltop در SEO تأثیر بگیریم؟

الگوریتم Hilltop تأثیر عمیقی بر SEO داشت. کشف شد که لینک هایی که از صفحات وب، مثل (abc.edu) و لینک هایی از دایرکتوری‌ های اصلی (yahoo، Zeal، DMOZ و BOTW)، و بک لینک هایی از سایت‌های مرتبط با رتبه صفحه بالا مثل (About.com) به سایت‌ها کمک می‌کنند تا رتبه بهتری کسب کنند. در روزهای اولیه، دریافت لینک از About.com می‌توانست به طور چشمگیری به رتبه‌ بندی سایت کمک کند. از آنجایی که سایتی مانند DMOZ به خوبی لینک شده بود، به عنوان مرجعی برای یافتن سایت های با کیفیت برای بک لینک استفاده می شد. دریافت لینک از DMOZ می تواند رتبه شما را تقویت کند و به بالا بردن رتبه سایت شما کمک کند.

چرا الگوریتم Hilltop امروزه اهمیت دارد؟

به راحتی می توان الگوریتم هایی مانند Hilltop را متعلق به روزهای غارنشینی سئو در نظر گرفت. اما دانستن اینکه الگوریتم Hilltop چیست، پایه‌ای را برای درک اینکه چرا سئو امروزه به شیوه‌ای خاص انجام می‌شود، ارائه می‌دهد. دانستن الگوریتم‌های قبلی به شما این قدرت را می‌دهد که الگوریتم‌های امروزی را به‌ عنوان بخشی از تصویر بزرگ‌ تری ببینید. به جای نگاه کردن به یک الگوریتم در یک نقطه از زمان، بهتر می توانید درک کنید که چگونه سایت ها در تکامل جستجو و سئو مورد بررسی قرار می گیرند.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا