lead generation سرنخ بازاریابی

lead generation سرنخ بازاریابی

lead generation سرنخ بازاریابی برای جذب مخاطبان علاقمند به کسب و کار شما میباشد تا کاربران را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.

طراحی سایت

lead generation سرنخ بازاریابی چیست؟

lead generation سرنخ بازاریابی به شخصی گفته میشود که به محصولات یا خدمات یک برند علاقه نشان می دهد و این باعث می شود که فرد به یک مشتری بالقوه تبدیل شود. هدف اولیه هر شرکتی تولید هر چه بیشتر سرنخ برای این افراد است.

یک شرکت باید مشتریان بالقوه خود را با محتوا و پیشنهادات وسوسه انگیز مرتبط به سمت هدف که پایین قیف فروش است هدایت کند.

انواع lead generation سرنخ بازاریابی

 1. اطلاعات واجد شرایط (IQL)
 2. سرنخ واجد شرایط بازاریابی (MQL)
 3. سرنخ واجد شرایط فروش (SQL)

نوع سرنخ ها بسته به نوع قرارگیری آنها در قیف بازاریابی میباشد. سه نوع اصلی رهبری بازاریابی وجود دارد:

اطلاعات واجد شرایط (IQL):

این سرنخ ها در ابتدای سفر خریدار هستند. در این مرحله، یک شرکت باید در ازای اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس ایمیل، مکان و غیره اطلاعات مفیدی در مورد موضوعی مرتبط با درخواست شخص ارائه دهد. این نوع سرنخ بازاریابی همچنین “تماس سرد” نامیده می شود.

سرنخ واجد شرایط بازاریابی (MQL):

این سرنخ ها در وسط قیف فروش قرار دارند. آنها علاقه خود را به یک شرکت ابراز کرده اند. پس از اینکه مشتریان بالقوه مشکل را شناسایی کردند، معمولاً به دنبال راهی هستند که یک شرکت بتواند آن را مدیریت کند. به این نوع تماس «تماس گرم» نیز می گویند.

سرنخ واجد شرایط فروش (SQL):

در این مرحله تماس در پایین قیف است و آنها تمایل خود را برای خرید ابراز می کنند. به آن “تماس داغ” نیز می گویند.

نحوه تولید سرنخ بازاریابی lead generation

 • ابزارهای تبلیغاتی را انتخاب کنید
 • تلاش های تبلیغاتی خود را هدف قرار دهید
 • محتوای ارزشمند ایجاد کنید
 • از فرم های اشتراک استفاده کنید
 • آهنرباهای سربی ایجاد کنید
 • از وبلاگ خود سرنخ ایجاد کنید

از ابزارهای تبلیغاتی استفاده کنید

با توجه به بودجه خود تصمیم بگیرید که چگونه شرکت خود را تبلیغ کنید. شما می توانید این کار را از طریق پست در رسانه های اجتماعی انجام دهید، یا تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) را در گوگل و سایر موتورهای جستجو ایجاد کنید. ایده اصلی ارتقاء در این مرحله این است که به مردم بفهمانیم که یک شرکت می تواند مشکلات آنها را حل کند و تا حد امکان دیده شوید.

به رفع نیاز های مشتریان خود با کمک تبلیغات بها بدهید

در مورد افرادی که می توانند به خدمات شما علاقه مند باشند و نیازهای آنها فکر کنید یا به عبارتی دیگر برای کسب و کار خود پرسونای مشتری طراحی کنید و به رفع نیاز های آنها بپردازید و راه حل های خود را با کمک کانال های تبلیغاتی متناسب با مخاطبان هدف به اشتراک بگذارید.

محتوای ارزشمند ایجاد کنید

به مشتریان بالقوه خود تا میتوانید مفیدترین اطلاعات را ارائه دهید، به آنها نکاتی را در مورد چگونگی غلبه بر مشکلاتشان ارائه دهید. به اشتراک گذاری محتوای مرتبط با مشتریان بالقوه خود بهترین روش برای جلب توجه و تبلیغات از یک کسب و کار است.

همچنین تبلیغات نمایشی تاثیر دوچندان بر کاربران شما خواهد گذاشت و افراد را به وب سایت یا وبلاگ شما هدایت می کند.

تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب یک راه دیگری برای تولید سرنخ هستند. می‌توانید با استفاده از محصول یا خدمات شرکتتان، نحوه برخورد با نیازهای مشتریان را نشان دهید.

از فرم های اشتراک استفاده کنید

فرم های اشتراک را ایجاد کنید و آنها را در وب سایت یا وبلاگ خود قرار دهید تا مشتریان بالقوه را به سرنخ تبدیل کنید.

تصمیم بگیرید که کدام داده برای انتخاب رویکرد مناسب برای مشتریان و اشتراک‌گذاری مرتبط‌ترین محتوا حیاتی است. انجام صحیح این کار احتمالاً سرنخ ها را به مشتری تبدیل می کند.

تماس های جذاب ایجاد کنید

بازاریابان اغلب از تماس های جذاب برای ایجاد انگیزه در مشتریان احتمالی خود برای اشتراک استفاده می کنند. این یک پیشنهاد مقاومت ناپذیر در ازای گرفتن اطلاعات تماس از مشتریان احتمالی شما میباشد، که این پیشنهاد میتونه یک کتاب الکترونیکی، فیلم آموزشی ویا هزاران پیشنهاد دیگر باشد.

از وبلاگ خود سرنخ ایجاد کنید

مقالات جالبی را برای مبتدیان بنویسید و به محصولات خود پیوند دهید. آنها را بهینه سازی و تبلیغ کنید، مواردی را در مورد شرکت خود اضافه کنید که به حل مشکلات دیگران کمک می کند یا به عبارتی به مخاطبان خود کمک کنید.

چگونه سرنخ های بازاریابی (lead generation) را به مشتری تبدیل کنیم

 1. از داده های رفتاری استفاده کنید
 2. سرنخ های خود را پرورش دهید
 3. به راحتی سرنخ ها را به مشتریان تبدیل کنید

اول از همه، خود را به جای مشتری بگذارید. سفر یک خریدار ایده آل را بر این اساس، یک قیف فروش تصور کنید. که در آن به راحتی سرنخ ها تا نقطه خرید پایین می روند. با یک سرویس بازاریابی پیشرفته، سرنخ‌های بدست آمده را تبدیل کنید تا مخاطبان خود را به خوبی جذب کنید.

 1. از داده های رفتاری استفاده کنید بر اساس رفتار مخاطب هدف خود، پرسونای خریدار متفاوتی ایجاد کنید. این اطلاعات به شما آگاهی لازم درباره نحوه انتقال گروه‌های خاص از سرنخ‌ها از بالای قیف فروش به پایین ارائه می‌دهد.
 2. سرنخ های خود را پرورش دهید بازاریابی ایمیلی به شما فرصتی می‌دهد تا اطلاعات ارزشمندی را به‌طور هم‌زمان برای تعداد زیادی از افراد ارسال کنید. اطلاعات مفید و مرتبط را در اختیار مشتریان بالقوه خود قرار دهید، راه های مختلفی را برای مقابله با نیازهای آنها به نمایش بگذارید، تخصص خود را در زمینه کاری خود نشان دهید.
 3. به راحتی سرنخ ها را به مشتریان تبدیل کنید. با توجه به موقعیتی که در قیف دارند به آنها پیشنهاد بدهید. از تمام فرصت هایی که دارید برای بستن معامله استفاده کنید. برای مثال، در طول تعطیلات، افراد احتمالاً بیشتر از حد معمول پول خرج می‌کنند. وقت آن رسیده است که یک پیشنهاد ویژه برای تکمیل سفر خریدار خود ارائه دهید.
4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا