WordPress.com در مقابل WordPress.org – کدام بهتر است؟ + (چارت مقایسه)

WordPress.com در مقابل WordPress.org – کدام بهتر است؟ + (چارت مقایسه) 🙂

آیا می دانستید WordPress.com و WordPress.org در واقع دو پلتفرم بسیار متفاوت هستند؟

اغلب مبتدیان WordPress.com و WordPress.org را اشتباه می گیرند که این امر منجر به تقاضای سفارش ساخت و طراحی وبسایت حرفه ای میکنند.

این مقاله به مبتدیان کمک میکند که پلتفرم وبلاگ نویسی اشتباهی را برای نیازهای خود انتخاب نکنید. حتی کسانی که می دانند این دو پلتفرم متفاوت هستند، از تفاوت بین آنها بصورت کامل آگاه نیستند.

اغلب کاربران از ما می‌پرسند که کدام پلتفرم بهتر است: WordPress.com در مقابل WordPress.org. برای کمک به پاسخ به آن، جامع ترین مقایسه رایگان WordPress.com در مقابل WordPress.org این مقاله را ایجاد کرده ایم.

هدف ما برجسته کردن تفاوت های کلیدی بین WordPress.com و WordPress.org است، بنابراین شما می توانید پلت فرم مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

از آنجایی که انتخاب پلت فرم مناسب برای موفقیت آنلاین شما بسیار مهم است، ما دقیق ترین مقایسه WordPress.com در مقابل WordPress.org را ایجاد کرده ایم (مقایسه متن، مقایسه بر اساس جدول، و یک اینفوگرافیک کامل).

اگر فقط می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید یا یک وب سایت به روش درست بسازید، می توانید این مقاله را نادیده بگیرید و به راهنمای ما در اینجا بروید:

  • نحوه راه اندازی وبلاگ با وردپرس (گام به گام)
  • نحوه ایجاد یک وب سایت با وردپرس (گام به گام)
  • نحوه راه اندازی فروشگاه آنلاین با وردپرس (گام به گام)
  • نحوه ایجاد و فروش دوره های آنلاین با وردپرس (گام به گام)
  • با این اوصاف، بیایید نگاهی به تفاوت های خود میزبانی WordPress.org در مقابل WordPress.com بیندازیم.

WordPress.com در مقابل WordPress.org (اینفوگرافیک)

توجه: این اینفوگرافیک و مقاله، میزبان قدرتمند WordPress.org را با سرویس میزبانی رایگان WordPress.com مقایسه می کند.

می‌توانید با ارتقا به سرویس پولی WordPress.com، قابلیت‌های اضافی را باز کنید. ما آن ویژگی ها را نیز برجسته کرده ایم.

مقایسه WordPress.com در مقابل WordPress.org

WordPress.org

WordPress.org با نام مستعار “وردپرس واقعی”، پلتفرم وب سایت محبوبی است که همه چیزهای عالی درباره آن شنیده اید.

این یک نرم افزار منبع باز است و استفاده از آن برای همه 100٪ رایگان است. تنها چیزی که نیاز دارید یک نام دامنه و میزبانی وب است. به همین دلیل است که از آن به عنوان وردپرس خود میزبان نیز یاد می شود.

در زیر مزایا و معایب استفاده از WordPress.org خود میزبان برای ساخت وب سایت یا وبلاگ شما آورده شده است.

مزایای WordPress.org

با WordPress.org، کنترل کامل وب سایت خود را دارید. شما آزاد هستید که هر کاری را که می خواهید انجام دهید و آن را تا حد نیاز شخصی سازی کنید.

در اینجا برخی از مزایای انتخاب WordPress.org برای ساخت وب سایت شما، و دلیل اینکه انتخاب شماره 1 ما برای بهترین سازنده وب سایت است، آورده شده است .

نرم افزار وردپرس رایگان، متن باز و استفاده از آن بسیار آسان است. وردپرس توسط بیش از 43٪ از تمام وب سایت های موجود در اینترنت استفاده می شود (ببینید چرا وردپرس رایگان است؟


شما مالک وب سایت خود و تمام داده های آن هستید. سایت شما خاموش نخواهد شد زیرا شخصی تصمیم می گیرد که این سایت خلاف شرایط خدمات او است (تا زمانی که شما کار غیرقانونی انجام نمی دهید). شما در کنترل کامل هستید.


می توانید افزونه ها / برنامه های وردپرس رایگان، پولی و سفارشی را به وب سایت خود اضافه کنید.


در صورت نیاز می توانید طراحی وب سایت خود را سفارشی کنید. می توانید هر قالب وردپرس رایگان یا ممتازی را که می خواهید اضافه کنید. همچنین می توانید طرح های کاملاً سفارشی ایجاد کنید یا هر چیزی را که می خواهید تغییر دهید.


شما در واقع می توانید با اجرای تبلیغات خود بدون اشتراک درآمد با کسی ، از سایت وردپرس خود درآمد کسب کنید.


می توانید از ابزارهای قدرتمندی مانند Google Analytics برای تجزیه و تحلیل و ردیابی سفارشی استفاده کنید.


می‌توانید از وردپرس خود میزبان برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتال یا فیزیکی، پذیرش پرداخت‌های کارت اعتباری و تحویل/ارسال کالاها به‌طور مستقیم از وب‌سایت خود استفاده کنید.


همچنین می‌توانید سایت‌های عضویت ایجاد کنید و عضویت‌ها را برای محتوای ممتاز، دوره‌ها و غیره بفروشید و یک انجمن آنلاین در اطراف وب‌سایت خود بسازید.

مضرات WordPress.org

استفاده از سایت خود میزبان WordPress.org معایب بسیار کمی دارد.

مانند همه وب سایت ها، شما نیاز به میزبانی وب دارید. اینجا جایی است که فایل های وب سایت شما در اینترنت ذخیره می شوند. در ابتدا، هزینه حدود 3 تا 10 دلار در ماه است. با این حال، همانطور که وب سایت شما رشد می کند و ترافیک بیشتری دریافت می کند، هزینه های برنامه میزبانی وب همانطور که انتظار می رود افزایش می یابد، اما پس از آن شما پول کافی برای پوشش هزینه ها خواهید داشت.


شما باید وردپرس را نصب کنید. خوشبختانه اکثر شرکت های میزبان وردپرس گزینه های نصب وردپرس را با یک کلیک ارائه می دهند. همچنین می توانید آموزش جامع ما را در مورد نحوه نصب صحیح وردپرس دنبال کنید.


شما مسئول به روز رسانی هستید. شما به راحتی می توانید سایت وردپرس خود را به سادگی با کلیک بر روی دکمه به روز رسانی (یک کلیک) به روز کنید، بنابراین کار زیادی نیست.


شما مسئول پشتیبان گیری هستید. خوشبختانه، تعداد زیادی افزونه پشتیبان وردپرس وجود دارد که به شما امکان می دهد پشتیبان گیری خودکار را تنظیم کنید.


هزینه واقعی وب سایت WordPress.org بر اساس آنچه که می خواهید بسازید متفاوت است (وبلاگ ساده، وب سایت نمونه کارها، فروشگاه تجارت الکترونیک، سایت عضویت و غیره).

همچنین عوامل دیگری مانند قالب‌های رایگان در مقابل قالب‌های پریمیوم، افزونه‌های رایگان در برابر افزونه‌های پریمیوم و غیره وجود دارد.

با بودجه کم، می توانید وب سایت خود را با حداقل 46 دلار در سال بسازید. راهنمای ما در مورد هزینه واقعی ساخت یک وب سایت وردپرس را برای جزئیات کامل ببینید.

برای 99٪ از کاربران، توصیه ما همیشه استفاده از WordPress.org است. راهنمای ما در مورد نحوه راه اندازی یک وب سایت را ببینید.

پاداش: تیم Bluehost به خوانندگان ما 69٪ تخفیف در میزبانی وب + یک نام دامنه رایگان ارائه می دهد. آنها یک ارائه دهنده میزبانی وردپرس به طور رسمی توصیه می شوند. امروز شروع کنید

WordPress.com

WordPress.com یک سرویس میزبانی است که توسط Automattic، شرکتی که توسط یکی از بنیانگذاران WordPress، Matt Mullenweg رهبری می شود، ایجاد شده است. به دلیل همین بنیانگذار، اغلب کاربران WordPress.com را با نرم افزار محبوب WordPress.org اشتباه می گیرند.

سرویس میزبانی WordPress.com دارای 6 طرح قیمت گذاری است:

رایگان – بسیار محدود.
شخصی – 48 دلار در سال
حق بیمه – 96 دلار در سال
تجارت – 300 دلار در سال
تجارت الکترونیک – 540 دلار در سال
VIP – از 5000 دلار در ماه شروع می شود
بیایید نگاهی به مزایا و معایب WordPress.com بیندازیم.

مزایای WordPress.com

پلت فرم رایگان WordPress.com انتخاب خوبی برای وبلاگ نویسان سرگرمی و کسانی است که وبلاگی را برای خانواده خود راه اندازی می کنند. در اینجا برخی از مزایای استفاده از WordPress.com آورده شده است:

تا 3 گیگابایت فضا رایگان است. پس از آن باید برای فضای ذخیره سازی بیشتر به یک طرح پولی تغییر دهید. (طرح شخصی 48 دلار در سال به شما 6 گیگابایت می دهد، طرح Premium 96 دلار در سال به شما 13 گیگابایت فضای ذخیره سازی می دهد، یا طرح تجاری با 300 دلار در سال برای 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی).
نگران به روز رسانی یا پشتیبان گیری نخواهید بود. WordPress.com از آن مراقبت خواهد کرد.

مضرات WordPress.com

چندین محدودیت برای WordPress.com رایگان وجود دارد که آن را از WordPress.org متمایز می کند. در اینجا برخی از معایب استفاده از WordPress.com آورده شده است:

آنها تبلیغات را در تمام وب سایت های رایگان قرار می دهند. کاربران شما آن تبلیغات را می بینند و شما از آن درآمدی کسب نمی کنید. اگر نمی‌خواهید کاربرانتان تبلیغاتشان را ببینند، می‌توانید به یک طرح پولی WordPress.com ارتقا دهید (از 48 دلار در سال شروع می‌شود).


شما مجاز به فروش تبلیغات در وب سایت خود نیستید، که به شدت راه های کسب درآمد از سایت شما را محدود می کند.

اگر یک سایت پر بازدید دارید، می توانید برای برنامه تبلیغاتی آنها به نام WordAds درخواست دهید و درآمد خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

کاربران Premium و Business Plan می توانند بلافاصله از WordAds استفاده کنند.
شما نمی توانید افزونه ها را آپلود کنید. کاربران طرح رایگان ویژگی های داخلی Jetpack را از قبل فعال می کنند.

کاربران طرح کسب و کار می توانند از مجموعه ای از افزونه های سازگار (300 دلار در سال) نصب کنند. برنامه VIP WordPress.com به شما امکان نصب افزونه ها را می دهد و از 5000 دلار در ماه شروع می شود.


شما نمی توانید تم های سفارشی را آپلود کنید. کاربران طرح رایگان فقط می توانند از مجموعه تم های رایگان محدود نصب کنند.

کاربران ممتاز و طرح کسب‌وکار نیز می‌توانند تم‌های ممتاز را انتخاب کنند. گزینه های سفارشی سازی محدودی برای نسخه رایگان وجود دارد. کاربران Premium و Business Plan می توانند از CSS سفارشی استفاده کنند.


شما محدود به آمار آنها هستید. شما نمی توانید Google Analytics را اضافه کنید یا پلتفرم ردیابی قدرتمند دیگری را نصب کنید. کاربران طرح کسب و کار می توانند گوگل آنالیتیکس را نصب کنند.


سایت‌های رایگان WordPress.com دارای یک زیر دامنه با مارک WordPress.com هستند (به عنوان مثال https://yourwebsite.wordpress.com). برای دریافت یک نام دامنه سفارشی (به عنوان مثال https://www.yourwebsite.com) به یک طرح پولی نیاز دارید.


آنها می توانند سایت شما را در هر زمانی حذف کنند اگر فکر کنند که شرایط خدمات آنها را نقض می کند.


سایت شما یک پیوند با WordPress.com نمایش می دهد. با ارتقاء به طرح کسب و کار می توان آن را حذف کرد.


WordPress.com هیچ ویژگی تجارت الکترونیک یا درگاه پرداخت یکپارچه ای را ارائه نمی دهد مگر اینکه به طرح تجارت الکترونیک بروید.

شما نمی توانید وب سایت های عضویت را با WordPress.com بسازید.
همانطور که می بینید، پلتفرم میزبانی WordPress.com زمانی که در برنامه رایگان، شخصی یا حتی ممتاز هستید کاملاً محدود است.

برای باز کردن برخی از ویژگی‌های پیشرفته‌تر، باید در طرح تجاری (300 دلار در سال) یا در طرح VIP (5000 دلار در ماه) باشید.

برای سفارش ساخت و طراحی وب سایت حرفه ای وردپرس <—– کلیک کنید

<—————— برای آموزش و مطالعه مقالات پیشنهادی کلیک کنید ——————->

<—————— برای آموزش و مطالعه مقالات پیشنهادی کلیک کنید ——————->

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا