5 نکته در باره لینک بیلدینگ Link Building

5 نکته در باره لینک بیلدینگ که از آنها اطلاعای ندارید

بسیاری از استراتژی های لینک بیلدینگ (ساختن لینک) می توانند نتیجه معکوس داشته باشند و باعث آسیب رساندن به سایت شما شود. اگر می خواهید رتبه خود را در بلندمدت بهبود ببخشید، از یک استراتژی سئو جامع استفاده کنید و از تاکتیک های خاص و غیر طبیعی لینک سازی اجتناب کنید. در این پست، من درباره برخی از نبایدهای ایجاد لینک بحث خواهم کرد: تاکتیک هایی که قطعاً نباید از آنها استفاده کنید. احتمالا در باره برخی از موارد از قبل اطلاع خواهید داشت من اول آن ها را پوشش می دهم. سپس، بیایید به 5 مورد کمتر شناخته شده – اما به همان اندازه مهم بپردازیم.

تاکتیک های خطرناک لینک بیلدینگ (لینک سازی)

در زمان‌های قدیم، لینک بیلدینگ به معنای قرار دادن لینک در صفحات خارجی تا حد امکان، اغلب از طریق خرید یا تجارت لینک بود. از زمان الگوریتم گوگل پنگوئن، این تاکتیک های قدیمی به یک استراتژی سئو پرخطر تبدیل شده اند. اگر تاکتیک‌های لینک‌سازی شما شامل ارسال هرزنامه باشد، سایت شما در معرض خطر جریمه گوگل قرار می‌گیرد و ممکن است به طور کامل از نتایج گوگل حذف شود. قرار دادن تعداد زیادی لینک ممکن است برای مدت کوتاهی به رتبه بندی سایت شما کمک کند، اما احتمالاً در دراز مدت اینگونه نخواهد بود.

نبایدهای لینک بیلدینگ (لینک سازی)

همانطور که اطلاع دارید تعدادی از تاکتیک هایی را برای شما جمع آوری کرده ام که نباید از آنها استفاده کنید:

  • شما به هیچ وجه نباید لینک بخرید
  • تبادل لینک نکنید
  • برای دریافت لینک از برنامه های خودکار به شدت خودداری کنید.
  • وبلاگ نویسی مهمان را با محتوای بسیار نازک و خارج از موضوع انجام ندهید.
  • اگر تنها هدف شما گذاشتن پیوند در نظر است، در وبلاگ ها یا انجمن ها نظر ندهید.
  • بهینه‌سازی بیش از حد متن لنگر (انکر تکست) ایده خوبی نیست.
  • شما نباید لینک هایی داشته باشید که با موضوع وب سایت شما مرتبط نباشد.
  • از داشتن لینک از سایت هایی که محتوای واقعی ندارند خودداری کنید.
  • شما نباید از سایت هایی که شامل هرزنامه هستند لینک داشته باشید که هدف آنها فقط تبلیغ برای قمار یا پورن است (مگر اینکه وب سایت شما در مورد قمار یا پورن باشد).

بنابراین، اکنون که این موارد را آموزس دادیم، اجازه دهید به برخی از نباید های ساخت لینک کمتر شناخته شده بپردازیم.

1 _ برای لینک دادن فقط به صفحه اصلی لینک ندهید

شما باید مطمئن شوید که پیوندهایی که از صفحات مختلف در وب سایت خود دریافت می کنید همه به سمت صفحه اصلی وب سایت شما نباشد و همه چیز بصورت طبیعی لینک دهی شود. به عنوان مثال، اگر کسی در مورد برند شما محتوایی تولید میکند، پیوند دادن آن به صفحه اصلی شما بسیار کار مناسب و طبیعی خواهد بود. اما اگر وب سایتی در مورد محصولات یا اخبار شرکت شما می نویسد، معمولاً به صفحه محصول، اخبار یا وبلاگ شما پیوند می زند که با این کار شما میتوانید بصورت طبیعی لینک دهی کنید.

شما باید مطمئن شوید که استراتژی ساخت لینک شما شبیه روش طبیعی لینک دادن افراد به وب سایت ها است. مزیت اضافی: پیوند دادن به یک صفحه خاص تر احتمالاً منجر به تبدیل بهتر در وب سایت شما می شود! بنابراین باید روی دریافت لینک برای صفحات مهم محصول یا صفحات محتوای سنگ بنای (cornerstone) خود کار کنید. پیوندهایی را به صفحاتی که معامله در آنها بسته شده است دریافت کنید! به وب سایت شما یک پروفایل پیوند قابل اعتماد می دهد و در همان زمان تبدیل را افزایش می دهد!

2 _ برای دریافت لینک های خاص هزینه پرداخت کنیم یا نه؟

یکی دیگر از روش های ایجاد لینک، خرید لینک است. احتمالاً همه شما شنیده اید که، خرید لینک‌ها به صورت عمده از شرکت‌هایی که ادعا می‌کنند رتبه شما را سریع می‌آورند، چیزی نیست که افراد متخصص ما توصیه می‌کند. اما در مورد یک لینک از یک شرکت بزرگ با اعتبار بالا چطور؟ از یک وب سایت با کیفیت بالا درست در جایگاه اول نتایج سرپ SERP گوگل؟ آیا خرید یک لینک از چنین شرکتی اشتباه است؟ گوگل چگونه از این موضوع مطلع خواهد شد؟

Google درباره پیوندی که از یک شرکت می‌خرید اطلاعات کسب نمیکند ولی بصورت یک سیگال برای اعتبار وبسایت شما آن را میپذیرد. با این حال، توصیه می کنیم این کار را نکنید. اگر این شرکت یک لینک به شما فروخته است، می تواند لینک های بیشتری را به افراد بیشتری بفروشد. و اگرچه یک لینک به گوگل هشدار نمی دهد، اما با افزایش تعداد لینک های مشکوک در یک وب سایت، خطر ضربه خوردن توسط الگوریتم پنگوئن یا جریمه دستی نیز افزایش می یابد.

3 _ استفاده محتوای بازنویسی شده برای ایجاد لینک در سایت های مختلف

یک راه برای دریافت لینک این است که در مورد شرکت یا محصولات خود مقاله بنویسید و سعی کنید این مقالات را در سایت های دیگر منتشر کنید. مراقب باشید محتوای یکسانی را در سایت های مختلف منتشر نکنید! مقاله‌ای که در آن برخی جملات و پاراگراف‌ها جابه‌جا می‌شوند و چند کلمه تغییر می‌کنند به درد شما نخواهد خورد و همچنان محتوای تکراری مقاله اصلی باقی می‌ماند. به خصوص اگر این ترفند را چندین بار تکرار کنید میتواند مشکل بزرگی برای شما ایجاد کند.

به طور خلاصه: بازیافت محتوا برای ایجاد محتوای جدید کار خوبی نیست. این یک ترفند ایجاد لینک است و می تواند برای صفحات شما نتیجه معکوس داشته باشد. سعی کنید مقالاتی را برای مخاطبان یک وب سایت دیگر بنویسید و در آن وبسایت انتشار دهید و لینک سازی خود را از این طریق پیاده سازی کنید و در نظر داشته باشد که وبسایتی که انتخاب میکنید اعتبار شما را خراب نکند…

4 _ رسانه های اجتماعی را فراموش نکنید (web 2)

اگر در حال ایجاد لینک هستید، رسانه های اجتماعی را کنار نگذارید! رسانه‌های اجتماعی قطعاً باید در استراتژی ساخت لینک شما گنجانده شوند، حتی اگر کاملاً مشخص نباشد که لینک‌های رسانه‌های اجتماعی تا چه اندازه به رتبه‌بندی شما کمک می‌کنند. اگر به‌طور ناگهانی لینک‌های زیادی از وب‌سایت‌های دیگر دریافت می‌کنید، اگر هیچ پیوندی از سایت‌های رسانه‌های اجتماعی نیز دریافت نکنید، بسیار عجیب خواهد بود. این چیزی نیست و می تواند شما را در چشم گوگل هرزنامه جلوه دهد. بنابراین در کنار تلاش‌های خود برای دریافت لینک از وب‌سایت‌های مناسب، روی دریافت اشتراک‌گذاری، توییت و لایک در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نیز سرمایه‌گذاری کنید.

5. جعل کردنش؟ نکن!

استراتژی ساخت لینک شما نباید غیر طبیعی به نظر برسد، باید طبیعی باشد! مطمئن شوید که لینک بیلدینگ شما جعلی نیست. پیوندها باید قرار داده شوند زیرا پیوند می تواند برای کاربر یک وب سایت مفید باشد. آنها باید با محتوای صفحه ای که به آن اضافه شده اند مطابقت داشته باشند. در حالت ایده آل، استراتژی ساخت لینک شما بخشی از یک استراتژی بازاریابی است که هدف آن اطلاع رسانی درباره شرکت، وب سایت یا محصولات شما به مردم است. هرگز نباید فقط به دنبال دریافت لینک های با کیفیت بیشتر باشد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا