اهمیت لانگ تیل

تاثیر لانگ تیل افزایش رتبه بندی صفحه و اهمیت آن در سئو

بهینه سازی پست ها و صفحات خود با یک عبارت کلیدی، یافتن محتوای شما را برای مردم آسان تر می کند. در اینجا، ما به یک جنبه خاص از عبارت کلیدی یعنی طول آن، می پردازیم. در این مقاله متوجه می‌شوید که طول عبارات کلیدی شما چگونه با سئو مرتبط است. همچنین نکات مهمی در مورد زمان استفاده از عبارات کلیدی کوتاه یا طولانی (لانگ تیل) کسب می‌کنید.

عبارت کلیدی فوکوس یا focus keyphrase چیست؟

عبارت کلیدی فوکوس عبارتی است که می خواهید پست یا صفحه شما، طبق همان عبارت در موتورهای جستجو پیدا شود. گاهی اوقات focus keyphrase تک کلمه‌ایی است، اما معمولاً از چند کلمه تشکیل شده. به همین دلیل است که ما آن را یک عبارت کلیدی می نامیم. به عنوان مثال، اگر می خواهید پست وبلاگ شما برای عبارت «میان وعده های سالم» جز رتبه های اول SERP گوگل باشد، پست خود را برای همین عبارت بهینه کنید. عبارت کلیدی فوکوس شما نیز می تواند طولانی تر باشد. به عنوان مثال، می توانید مقاله ای در مورد تنقلات سالمی که به طور خاص برای بچه ها ساخته شده اند بنویسید، و برای «میان وعده های سالم برای بچه ها» بهینه سازی کنید. یا پستی درباره میان وعده های سالم بعد از تمرین ایجاد کرده و برای «میان وعده های سالم بعد از تمرین» سئو کنید.

چرا طول عبارت کلیدی برای سئو مهم است؟

روش های مختلفی برای انتخاب یک عبارت کلیدی برای پست ها یا صفحات شما وجود دارد. می توانید مقاله خود را برای یک کلمه کلیدی کوتاه و عمومی بهینه سازی کنید. کلمات کلیدی کوتاه یا کلمات short tail، عبارات رایج تری هستند که ترافیک جستجوی زیادی را به خود اختصاص می دهند. اما، رقابت زیادی دارند. به عنوان مثال، عبارت “میان وعده ها” را در نظر بگیرید. افراد زیادی این عبارت را جستجو می کنند. با این حال، شرکت های زیادی وجود دارند که سایت خود را برای آن بهینه سازی می کنند.

همچنین می‌توانید سایت خود را برای لانگ تیل طولانی تر و خاص‌ تر بهینه‌ سازی کنید، که با دم در تصویر بالا نشان داده شده است. به این عبارات کلیدی طولانی تر، عبارات کلیدی دم بلند (long tail) نیز گفته می شود. آنها ترافیک جستجوی کمتری دریافت می کنند، اما معمولاً ارزش تبدیل بالاتری دارند. دلیل آن این است که آنها بیشتر بر روی یک محصول یا موضوع خاص تمرکز می کنند. به عنوان مثال، بسیاری از مردم احتمالاً عبارت عمومی “تنقلات” را جستجو می کنند. در مقابل افراد کمتری عبارت کلیدی دم بلند یعنی «میان وعده های سالم برای کودکان» را جستجو می کنند. با این حال، احتمال بیشتری وجود دارد که افرادی که از عبارت کلیدی دم بلند استفاده می‌کنند، آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند. زیرا از عبارت خاص‌ تری استفاده کرده‌اند.

تاثیر لانگ تیل برای سئو
انتخاب کلمه کلیدی طولانی

ابزارهای کمکی برای تشخیص طول long tail

عبارات کلیدی لانگ تیل، بهینه سازی پست شما را سخت تر می کند. از آنجایی که باید به طور مکرر از تعداد زیادی کلمه نزدیک به یکدیگر استفاده کنید، خواندن کپی شما دشوار خواهد بود. البته، Yoast SEO Premium و Yoast SEO برای Shopify می توانند به شما در حل این معما کمک کنند. این پلتفرم ها، نوع کلمه را تشخیص می دهد و به شما امکان می دهند مترادف ها و عبارات کلیدی مرتبط را نیز بهینه کنید. گاهی اوقات استثنا نیز وجود دارد، مثل مواقعی که استفاده از یک کلمه کلیدی متمرکز، بهینه سازی پست را آسان تر کند. اما رتبه بندی آن پست برای آن کلمه کلیدی سخت تر خواهد بود. چون رقابت شدیدتری وجود خواهد داشت.

ارزیابی طول عبارت کلیدی در Yoast SEO چه می کند؟

ارزیابی طول عبارت کلیدی بررسی می‌کند که آیا عبارت کلیدی فوکوس وجود دارد یا خیر. و اینکه لانگ تیل شما تا چه اندازه طولانی است؟ برای پاسخ به این سوال، باید کمی توضیح دهیم که Yoast SEO با عبارت کلیدی شما چه می کند. به بیانی دیگر، چه کلماتی را در عبارت کلیدی هنگام ارزیابی طول عبارت کلیدی شما حساب می کنیم.

Yoast SEO برای تشخیص میزان تاثیر لانگ تیل، از گوگل تقلید می کند

گوگل قادر است کلمات مجزا را از عبارات جستجوی طولانی تر تشخیص دهد. حتی اگر کلمات، دقیقاً به ترتیبی که در عبارت خود جست و جو می‌کنید نباشند. به عنوان مثال، اگر شما [بهینه با طولانی سازی کلمات سایت کلیدی] را در گوگل جستجو کنید، این نتایج را دریافت خواهید کرد.

  • کلمات کلیدی طولانی چیست و چه کاربردی دارند؟
  • بهینه سازی کلمه کلیدی
  • کلمات کلیدی طولانی، ترافیک سایت شما را زیر و رو می‌کند
  • بهینه سازی کلمات کلیدی
  • کلمات کلیدی طولانی، راه بهتری برای ارتباط با مشتری
  • انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت
  • راهنمای کامل تحقیق کلمات کلیدی برای سایت

موتور جست و جو گوگل، کلمات (و فرم های کلمه) از عبارت لانگ تیل مد نظر شما را در نتایج جستجو برجسته می کند.

ساخت سایت

می‌توانید ببینید که Google کلمات (و اشکال مختلف کلمه) از عبارت جستجو شما را در نتایج جستجو برجسته می‌کند. حتی اگر آنها دقیقاً به ترتیب عبارت جستجوی اصلی نیستند.

انتخاب لانگ تیل موثر
تاثیر لانگ تیل بر رتبه بندی صفحات

Yoast SEO سعی می کند رفتار گوگل را تقلید کند. عبارت کلیدی شما را تکه تکه می کند و سپس از این کلمات در ارزیابی های مختلف سئو استفاده می کند. به عنوان مثال، در بررسی چگالی عبارت کلیدی خود، بررسی می کنید که آیا این کلمات در جایی از متن شما نزدیک به یکدیگر ظاهر می شوند یا خیر. پلتفرم یواست سئو در این بررسی به دنبال تطابق دقیق عبارت کلیدی متمرکز نخواهند بود. زیرا اگر عبارت کلیدی خود را به طور طبیعی بنویسید، احتمالاً ترتیب کلمات را در جملات خود تغییر می دهید. تا چگالی کلمه کلیدی خود را به شیوه نادرستی بالا ببرید. در زبان‌ های خاص، یواست سئو حتی می‌تواند کلمات تابعی و اضافه را مانند «the» یا «and» یا «if» فیلتر کند. آن ها فقط “کلمات محتوایی” را حفظ می کنند که بیشترین معنی را داشته باشند.

فاکتور هایی که برای تشخیص مناسب بودن عبارت کلیدی در نظر می‌گیرند، چیست؟

به بحث طول عبارت کلیدی برگردیم. در Yoast SEO، طول عبارت کلیدی شما را بررسی خواهد شد. در صورت طولانی بودن بازخوردی به شما ارائه می‌شود. اگر لانگ تیل شما خیلی طولانی باشد، ممکن است خوانایی متن شما را به خطر بیندازد. تصور کنید از عبارت [بهینه سازی سایت با کلمات کلیدی طولانی] بیشتر در نسخه خود استفاده کنید. حتی اگر مجبور نباشید دقیقاً آن کلمات را به همان ترتیب بنویسید، احتمالاً یک متن عجیب و غیر طبیعی خواهید داشت.

فاکتور هایی که آن ها (Yoast SEO) برای این ارزیابی استفاده می‌کنند، به این نکته بستگی دارد که آیا می‌توانند کلمات اضافه عبارت شما را بردارند یا خیر. اگر بتوانند کلمات اضافی را حذف کنند و کوتاه ترین شکل ممکن برای عبارت کلیدی را بسازند، مرز آن چهار کلمه است. در صورتی که نتوانند طول عبارت را کوتاه و تکه تکه کنند، مرز آن شش کلمه است. اگر لانگ تیل شما طولانی تر از شش کلمه بدون حروف اضافه باشد، در ارزیابی سئوی پست خود یک گلوله نارنجی یا قرمز پیدا خواهید کرد!

با این کلمات اضافی در لانگ تیل ها چه باید کرد؟

اگر از Yoast SEO استفاده می کنید، باید عبارت کلیدی تمرکز خود را به مهم ترین کلماتی که می خواهید این پست برای آنها رتبه بندی کند، کاهش دهید. البته می توانید از کلمات دیگر در متن خود نیز استفاده کنید. اما برای اینکه بتوانید ببینید، آیا به اندازه کافی از آنها استفاده می کنید یا نه؟ (و اینکه آیا می توانید آنها را رتبه بندی کنید)، باید از عملکرد عبارت کلیدی مرتبط در Yoast SEO Premium استفاده کنید.

برای مثال، اگر می‌خواهید، نوشته خود را برای عبارت کلیدی [بهینه سازی سایت با کلمات کلیدی طولانی] سئو کنید، توصیه می‌کنم پست خود را برای [کاربرد کلمات کلیدی طولانی] بهینه کنید. همچنین از فیلد عبارت کلیدی مرتبط برای [کلمات کلیدی طولانی] استفاده کنید. البته، می توانید از این فیلد برای عبارات کلیدی بیشتر نیز استفاده کنید. اگر پست‌های خود را به این روش بهینه کنید، مطمئن شوید که برای تمام ویژگی‌ های کلید واژه فوکوس طولانی خود بهینه‌ سازی می‌کنید.

این قابلیت شما را قادر می سازد تا بر جنبه های مختلف یک کلمه کلیدی طولانی تمرکز کنید. خوانایی متن شما آسیبی نخواهد دید، و شما همچنان مطمئن خواهید بود که تمام جنبه های یک لانگ تیل را در نوشته خود پوشش می دهید. به علاوه، می توانید مترادف عبارت کلیدی خود را نیز وارد کنید!

افزایش طول کلمه کلیدی
عبارت کلیدی جانبی

نتیجه تعیین لانگ تیل و کلمه کلیدی طولانی

کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی به شما در رتبه بندی به راحتی کار شما کمک می کنند. بنابراین، شما باید از آنها عاقلانه استفاده کنید. بعد از اینکه تحقیقات خود را انجام دادید و در مورد لانگ تیل که می خواهید استفاده کنید تصمیم گرفتید، Yoast SEO به شما کمک می کند که چگونه و کجا از این عبارات استفاده کنید. یکی از کارهایی که یواست سئو انجام می دهد این است که طول عبارات کلیدی شما را بررسی می کند. زمانی که عبارت کلیدی شما گم شده باشد یا زمانی که خیلی طولانی باشد، به شما هشدار می دهد. اگر درست متوجه شوید یک گلوله سبز به شما می دهد. در غیر این صورت، گلوله نارنجی یا قرمز دریافت می‌کنید. بنابراین از این ویژگی استفاده کنید. پست‌ها و صفحات خود را بهینه کنید. تا مردم آسان تر و راحت تر شما را پیدا کنند.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا