حسرت بزرگ سِرالکس فرگوسن/ من اشتباه کردم

سرالکس فرگوسن سرمربی اسطوره‌ای منچستریونایتد معتقد است اگر اشتباه تاکتیکی او نبود، تیمش فاتح لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۱ می‌شد.

خبرورزشی – سرالکس فرگوسن سرمربی سابق منچستریونایتد معتقد است اگر در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۱ پارک جی سونگ هافبک کرهای تیمش را مامور مهار لیونل مسی میکرد، منچستریونایتد در آن بازی برنده میشد.

مربی اسطورهای فوتبال انگلیس که در ۲۷ سال حضور روی نیمکت شیاطین سرخ همه افتخارات ممکن را با این تیم به دست آورد در گفت‌وگو با شاگرد قدیمی خود، گری نویل، در مورد شکست ۳-۱ تیمش مقابل بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ومبلی حرف زده و آن را یکی از خاطرات تلخ خود عنوان کرده است.

فرگی اعتراف کرد که هنوز حسرت این را می‌خورد که چرا در آن بازی پارک جی سونگ را که در ترکیب اصلی حضور داشت از نیمه دوم مامور مهار مستقیم لیونل مسی نکرد. فرگوسن بازیکن کره‌ای را یکی از بهترین بازیکنانی می‌داند که با او کار کرده، بازیکنی که به اندازه شایستگی‌اش به حق خود نرسیده است.

فرگوسن در این مورد گفت: «از همان جا ضربه خوردم و فینال را مقابل بارسلونا در ومبلی باختم. باید بین دو نیمه تعویض انجام می‌دادم و پارک را مامور مسی می‌کردم. اشتباه بزرگی کردم. می‌خواستم این کار را بین دو نیمه انجام دهم اما پیش خودم گفتم، ما گل تساوی را قبل از پایان نیمه اول زده‌ایم، شاید انها سیستم‌شان را عوض کنند در این صورت ما بهتر می‌توانیم بازی کنیم. در ۱۰ دقیقه پایانی نیمه اول ما واقعاً خوب بودیم و کاملاً رو به جلو بازی می‌کردیم. اما اگر پارک را رو به روی مسی می‌گذاشتم، فکر می‌کنم می‌توانستیم آنها را شکست دهیم.»

مسی در نیمه دوم آن بازی در حالی که بازی با تساوی ۱-۱ دنبال می‌شد، یک گل زیبا زد و یک پاس گل هم برای داوید ویا مهیا کرد تا باسلونا فاتح لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۱ شود.

بیشتر بخوانید:

  • فرگوسن: بزرگ‌ترین کابوسم این است که حافظه‌ام را از دست بدهم
  • سرالکس فرگوسن از شرارت‌هایش می‌گوید/ وقتی اسطوره منچستریونایتد سر از زندان درآورد

لیونل مسی و پارک‌جی‌سونگ

منبع: خبر ورزشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *