جستجوی ارگانیک چیست؟ (راهنمای آسان برای مبتدیان)

جستجوی ارگانیک که به عنوان جستجوی طبیعی نیز شناخته می شود، به نتایج جستجوی بدون پرداخت اشاره دارد. آنها صرفاً بر اساس کیفیت و محتوای صفحه در طراحی سایت نمایش داده می شوند. برخلاف نتایج جستجوی پولی که از طریق سیستم حراج تکمیل می‌شوند، نتایج جستجوی ارگانیک بر اساس ارتباط جستجوی کاربر، پیوند و اعتبار دامنه و سایر عوامل رتبه‌بندی ارگانیک است. به طور کلی، مردم به موتورهای جستجو اعتماد دارند، همانطور که با عباراتی مانند “فقط گوگل آن را جستجو کنید” و غیره نشان می دهد. جستجوی ارگانیک نیز مناطق خاکستری خود را دارد. با این حال، در بیشتر موارد، جستجوی ارگانیک توسط SEO انجام می شود. هرچه بهتر از کلمات کلیدی رقیب استفاده کنید، نتایج ارگانیک بهتری دریافت خواهید کرد. وب سایت هایی که به طور منظم محتوای بهینه شده برای جستجو ایجاد می کنند، شاهد افزایش مداوم ترافیک از جستجوی ارگانیک و رتبه بهتر در نتایج جستجو هستند.

جستجوی ارگانیک چیست؟

جستجوی ارگانیک به نتایج نشان داده شده برای یک عبارت جستجو اشاره می کند که تبلیغات پولی را مستثنی می کند. نتایج جستجوی ارگانیک بر اساس تعدادی از فاکتورهای رتبه بندی ارگانیک که مربوط به پرس و جو جستجوی کاربر، لینک های دریافتی، اعتبار دامنه، دستگاه، مکان کاربر و بسیاری از عوامل دیگر است، تصمیم گیری می شود.

برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

تصویر اول از سایت تبلیغات گوگل و نتایج ارگانیک

وقتی یک عبارت جستجو را در گوگل تایپ می کنید با مجموعه ای از نتایج روبرو می شوید. قسمت بالایی ممکن است شامل نتایج پولی باشد (اینها با نماد [میلادی] نشان داده می شوند)، و به دنبال آن نتایج جستجوی ارگانیک. علاوه بر گوگل، موتورهای جستجوی دیگری مانند بینگ و یاهو از همان فرمت نمایش برای نتایج ارگانیک و پولی خود استفاده می کنند.

چرا جستجوی ارگانیک مهم است؟

جستجوی ارگانیک مهم است زیرا با ارزش ترین شکل ترافیکی است که می توانید به وب سایت خود وارد کنید.ترافیک ارگانیک بسیار هدفمند است و بیشتر از هر شکل دیگری از ترافیک تبدیل می شود.
دلیل اینکه ترافیک ارگانیک در مقایسه با ترافیک اجتماعی یا سایر انواع ترافیک هدفمندتر است به “نیت کاربر” مربوط می شود.دلیل این امر این است که اکثر کلیک های ارگانیک به وب سایت هایی می رود که در بالای نتایج ظاهر می شوند.
کاربرانی که یک عبارت جستجو را در یک موتور جستجو تایپ می کنند به دنبال چیزی بسیار خاص هستند و وب سایت هایی که می توانند هدف آنها را برآورده کنند می توانند آن کاربران را به مشتری، مشترک یا بازدید کننده بازگشتی تبدیل کنند.برای اینکه بتوانید از مزایای جستجوی ارگانیک استفاده کنید، وب سایت شما باید در 5 موقعیت برتر صفحات نتایج موتور جستجو (SERPS) برای کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت شما ظاهر شود.

چگونه در نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر شویم؟

برای افزایش دید وب سایت خود در نتایج ارگانیک موتورهای جستجو، باید بهترین شیوه های بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک را دنبال کنید. به عبارت دیگر، شما باید قوانین خاصی را دنبال کنید تا وب سایت خود را در دسترس موتورهای جستجو قرار دهید و به آنها کمک کنید تا محتوای شما را درک کنند. گوگل با استفاده از بیش از 255 فاکتور رتبه بندی موتور جستجو هنگام محاسبه موقعیت، یک وب سایت در نتایج جستجو نشان داده می شود. مهمترین عوامل سئوی ارگانیک برای پیاده سازی و بهبود رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما عبارتند از:

  • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما می تواند ایندکس شود
  • مطمئن شوید که وب سایت شما سریع و در همه دستگاه ها قابل دسترسی است
  • محتوایی را منتشر کنید که نیت کاربر را برآورده کند
  • محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید
  • وب سایت خود را برای دریافت لینک ها و نام تجاری بیشتر تبلیغ کنید

اطمینان حاصل کنید که محتوای شما می تواند ایندکس شود

برای اینکه شانس حضور در نتایج جستجوی ارگانیک را داشته باشید، وب سایت شما باید بدون هیچ مشکلی توسط موتورهای جستجو ایندکس شود. موتورهای جستجو در مرحله خزیدن و نمایه سازی، وب را اسکن می کنند تا وب سایت هایی را پیدا کنند تا به فهرست خود اضافه کنند. اگر در طول این فرآیند نتوانند وب سایت شما را پیدا کنند یا به طور تصادفی موتورهای جستجو را از فهرست کردن محتوای خود مسدود کرده باشید، وب سایت شما برای هیچ جستجویی ظاهر نمی شود. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سئوی فنی خود را بررسی کنید.

منابع برای کسب اطلاعات بیشتر
موتورهای جستجو چگونه کار می کنند – برای درک کامل نحوه بهینه سازی وب سایت خود برای جستجوی ارگانیک، ابتدا باید بدانید که موتورهای جستجو چگونه کار می کنند.
مطمئن شوید که وب سایت شما سریع و در همه دستگاه ها قابل دسترسی است
قدم بعدی این است که مطمئن شوید که محتوای شما بدون هیچ مشکلی در همه دستگاه ها قابل دسترسی است.

اکثر جستجوها در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود، بنابراین باید مطمئن شوید که وب سایت شما برای موبایل مناسب است.

سازگار با موبایل به این معنی است که محتوا در تلفن همراه بدون نوارهای اسکرول افقی نمایش داده می شود، متن به اندازه کافی بزرگ است و هر عنصر ناوبری یا دکمه های CTA (Call to Action) به راحتی قابل دسترسی است. علاوه بر این، صفحات وب شما باید با بیشترین سرعت ممکن در همه دستگاه ها بارگیری شوند. سرعت نه تنها یک عامل رتبه بندی شناخته شده است، بلکه یک فاکتور کاربردی بزرگ است. کاربران وب سایت های سریع را دوست دارند و شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا تجربه ای سریع برای آنها فراهم کنید.

محتوایی را منتشر کنید که نیت کاربر را برآورده کند

برای اینکه کاربران بتوانند شما را در نتایج ارگانیک پیدا کنند، محتوای شما باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

باید حول کلمات کلیدی SEO باشد

کلمات کلیدی سئو عباراتی هستند که افراد برای جستجو در اینترنت در کادر جستجو تایپ می کنند.

اگر محتوایی را منتشر می کنید که کاربران نمی خواهند بخوانند، حتی اگر در نتایج ارگانیک ظاهر شوید، هیچ ترافیکی دریافت نخواهید کرد.

باید هدف کاربر را برآورده کند

موتورهای جستجو در ارزیابی محتوا و درک اینکه آیا هدف کاربر را برآورده می کند یا خیر بسیار خوب شده اند.

آنها از تعدادی فاکتور برای ارائه مرتبط ترین محتوا برای هر پرسش استفاده می کنند، بنابراین اگر محتوای شما آنچه را که می خواهند بخوانند در اختیار کاربران قرار ندهد، در نتایج بالا ظاهر نمی شود.

باید با کیفیت و اصلی باشد

موتورهای جستجو به راحتی می توانند بین محتوای اصلی و محتوای تکراری تفاوت قائل شوند. هدف آنها ارائه محتوای اصلی با کیفیت بالا به کاربران است تا آنها را راضی نگه دارد تا برای جستجوهای بیشتر بازگردند. بنابراین، شما باید محتوایی بهتر از آنچه قبلاً به صورت آنلاین منتشر شده است ایجاد و منتشر کنید. محتوا باید کامل، مبتنی بر حقایق، بی‌طرفانه و توسط متخصصان در مورد موضوع نوشته شود.

منابع برای کسب اطلاعات بیشتر
نحوه انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی – فرآیندی که باید دنبال کنید تا بفهمید افراد در موتورهای جستجو چه چیزی را جستجو می کنند.

محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

قبل از انتشار محتوا در وب، باید آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. این بدان معنی است که سیگنال های خاصی را به محتوای خود اضافه کنید تا به موتورهای جستجو کمک کند تا بفهمند محتوای شما چیست.

در دنیای سئو، این به عنوان سئو درون صفحه شناخته می شود و به مواردی مانند عنوان صفحه، استفاده از کلمات کلیدی در محتوای شما، بهینه سازی تصاویر، پیوند به صفحات دیگر در وب سایت شما و بسیاری از عوامل دیگر مربوط می شود. .

منابع برای کسب اطلاعات بیشتر
نحوه ایجاد پست‌های وبلاگی سازگار با سئو – این 10 مرحله را دنبال کنید تا مطمئن شوید که هر پستی که منتشر می‌کنید سازگار با سئو است.

وب سایت خود را برای دریافت لینک ها و نام تجاری بیشتر تبلیغ کنید

آخرین اما نه کم اهمیت، برای اینکه در نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر شود، وب سایت شما نیاز به ذکر (بک لینک) از وب سایت های دیگر در اینترنت دارد.

پیوندها نقش مهمی در رتبه‌بندی ارگانیک دارند زیرا توسط الگوریتم‌های موتور جستجو به عنوان «رای اعتماد» در نظر گرفته می‌شوند.

وب‌سایت‌هایی که دارای پیوندهایی از سایر وب‌سایت‌های قابل اعتماد هستند، نسبت به وب‌سایت‌هایی با لینک‌های کمتر، احتمالاً در نتایج جستجوی ارگانیک رتبه بالاتری دارند.

در دنیای سئو، این فرآیند به عنوان لینک بیلدینگ شناخته می شود که بخشی از سئوی خارج از صفحه است.

منابع برای کسب اطلاعات بیشتر
چک لیست سئو – چک لیست کاملی که باید برای بهینه سازی سئو وب سایت خود دنبال کنید.
نکات سئو برای مبتدیان – اگر در زمینه سئو تازه کار هستید، با این 15 نکته شروع کنید.

یادگیری های کلیدی

جستجوی ارگانیک بهترین نوع ترافیکی است که می توانید برای وب سایت یا وبلاگ خود دریافت کنید. ترافیک ارگانیک هدف گذاری شده است و این بدان معناست که کاربرانی که از یک موتور جستجو از سایت شما بازدید می کنند، احتمال بیشتری برای تبدیل دارند. برخلاف ترافیک جستجوی پولی، ترافیک ارگانیک رایگان و پیوسته است. به عبارت دیگر، هنگامی که به رتبه های بالا برای کلمات کلیدی مورد نظر خود دست پیدا کردید و بتوانید رتبه های بالایی را حفظ کنید، ترافیک 24/7 از موتورهای جستجو به وب سایت خود بدون پرداخت هیچ هزینه ای دریافت خواهید کرد.

ترافیک جستجوی پولی نیز هدفمند است، اما باید برای آن هزینه پرداخت کنید. بسته به نوع کلمات کلیدی که می خواهید تبلیغات پولی شما نمایش داده شود، ممکن است برای هر کلیک از چند سنت تا ده ها دلار هزینه داشته باشید. هنگامی که کمپین های PPC را متوقف کنید، ترافیک شما کاهش می یابد و این مدل تجاری خوبی برای دنبال کردن نیست. برای بهترین نتایج، باید کانال های ترافیک ارگانیک و پولی را در طرح کلی بازاریابی دیجیتال خود بگنجانید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا