تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین چیست؟|انواع تبلیغات آنلاین موثر

تبلیغات آنلاین که با نام‌های بازاریابی آنلاین، تبلیغات دیجیتال یا تبلیغات اینترنتی نیز شناخته می‌شود، نوعی بازاریابی و تبلیغات است که از اینترنت برای تبلیغ محصولات و خدمات به مخاطبان و کاربران پلتفرم استفاده می‌کند. تبلیغات آنلاین شامل موارد زیر است.

 • ایمیل مارکتینگ
 • بازاریابی موتور جستجو (SEM)
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی
 • بسیاری از تبلیغات آنلاین نمایشی (از جمله تبلیغات بنری وبسایت ها)
 • تبلیغات موبایلی

مانند سایر رسانه های تبلیغاتی، تبلیغات آنلاین اغلب شامل یک ناشر یا مجری تبلیغاتی است. مجری بازاریابی، تبلیغات را در محتوای آنلاین خود ادغام می کند و تبلیغ کننده، تبلیغات را برای نمایش در محتوای ناشر ارائه می دهد. سایر فعالان بالقوه در امر تبلیغات آنلاین عبارتند از موارد زیر هستند.

 1. آژانس‌های تبلیغاتی آنلاین که به تولید و قرار دادن نسخه تبلیغاتی کمک می‌کنند.
 2. یک سرور تبلیغاتی که از نظر فناوری آگهی را ارائه می‌کند و آمار را ردیابی می‌کند.
 3. شرکت‌های وابسته تبلیغاتی که کارهای تبلیغاتی مستقل و جداگانه‌ایی را برای تبلیغ‌ کننده انجام می‌دهند.

در سال 2016، درآمد تبلیغات اینترنتی در ایالات متحده از تلویزیون کابلی و پخش تلویزیون پیشی گرفت. در سال 2017، درآمد تبلیغات اینترنتی در ایالات متحده به 83.0 میلیارد دلار رسید که افزایش 14 درصدی نسبت به درآمد 72.50 میلیارد دلاری در سال 2016 داشت. ایالات متحده، حدود 54.8 میلیارد دلار بیشتر از هزینه تلویزیون (70.4 میلیارد دلار).

سئو سایت

بسیاری از شیوه های رایج تبلیغات آنلاین بحث برانگیز هستند و در نتیجه به طور فزاینده ای مشمول مقررات شده اند. بسیاری از کاربران اینترنت نیز تبلیغات آنلاین را مخل می دانند و به دلایل مختلف به طور رو به رشدی به مسدود کردن تبلیغات روی آورده اند. درآمدهای تبلیغات آنلاین نیز ممکن است به اندازه کافی جایگزین جریان درآمد ناشران دیگر نشود. تبلیغات آنلاین یک استراتژی بازاریابی است که شامل استفاده از اینترنت به عنوان وسیله ای برای به دست آوردن ترافیک وب سایت و هدف قرار دادن و ارائه پیام های بازاریابی به مشتریان مناسب است. این نوع تبلیغات آنلاین بیشتر برای تعریف بازارها از طریق برنامه های کاربردی منحصر به فرد و مفید به کار می‌آیند.

از اوایل دهه 1990 افزایش تصاعدی در رشد تبلیغات آنلاین وجود داشته است که به استانداردی برای سازمان های کوچک و بزرگ تبدیل شده است.

انواع تبلیغات آنلاین موثر

امروزه برای افزایش ترافیک سایت و دستیابی به نرخ تبدیل بالاتر، باید یک کمپین تبلیغاتی آنلاین با استفاده از ابزارهای بازاریابی دیجیتال و همچنین استراتژی بازاریابی دیجیتال متناسب با وضعیت وب سایت خود اجرا کنیم. در این مقاله شما را با انواع تبلیغات اینترنتی آشنا می کنیم.

پرداخت برای نتایج جستجو

تبلیغات آنلاین در فضای مجازی
تبلیغات اینترنتی

با بیش از 1.2 میلیارد جستجوی روزانه در گوگل، جستجوی پولی جایی است که به گوگل یا سایر موتورهای جستجو ختم می‌شود. طبیعتاً تقاضای بالایی برای رتبه بندی لینک های برتر (اول تا سوم) وجود دارد، بنابراین هر زمان که حداقل دو پیشنهاد تبلیغاتی برای کلمات کلیدی مرتبط با جستارهای جستجویی که کاربران در گوگل وارد می کنند وجود داشته باشد، گوگل وارد حراج می‌شود.

گوگل یک کلمه کلیدی را از Advertiser Ad Group که فکر می کند بیشتر به جستجوی کاربر مربوط می شود، انتخاب می کند و به آن جایزه می دهد. مناقصه گوگل شبیه به مناقصه برای عتیقه جات شما نیست. آنها تمایل دارند بر اساس تعداد بازدیدها رتبه بندی کنند. بنابراین به جای اینکه همیشه بالاترین پیشنهاد دهنده باشد، بالاترین پیشنهادی که می‌دهد، همیشه برنده است.

رتبه تبلیغات (Ed Rank) در حداکثر هزینه هر کلیک بر روی کیفیت امتیازهایی که تبلیغ شما به دست می آورد ضرب می شود که با ارزیابی ارتباط کلمه کلیدی صفحه شما، تجربه کاربر و نرخ کلیک محاسبه می شود. این بدان معناست که سازمان ها نمی توانند برای هر کلمه کلیدی که می خواهند، رتبه های بالایی بخرند. زیرا بودجه تبلیغاتی بیشتری باید بپردازند. همچنین محتوای آنها باید سرگرم کننده باشد.

2. تبلیغات پولی در شبکه های اجتماعی

تبلیغات آنلاین موثر
تبلیغات اینترنتی مفید

بیش از 2 درصد از جمعیت ایالات متحده از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. اما از آنجایی که رسانه‌های اجتماعی تمام تلاش خود را برای جلب هرچه بیشتر مخاطبان دارند، ترافیک ارگانیک همیشه وجود ندارد. سریع‌ ترین و مؤثر ترین راه برای دستیابی به برترین مخاطب، استفاده از تبلیغات رسانه‌ های اجتماعی است. در فضای تبلیغات رسانه های اجتماعی، تبلیغ کنندگان فرصت بیشتری برای بهینه سازی کمپین خود دارند. آنها می توانند هدف کمپین تبلیغاتی خود، نوع تبلیغاتی که به دنبال آن هستند و هدف تبلیغات خود را تعیین کنند. در اینجا خلاصه ای از قابلیت های تبلیغات در فیس بوک، لینکدین، اینستاگرام و توییتر آورده شده است.

1. تبلیغات در فیس بوک

با نزدیک به 1.5 میلیارد کاربر فعال روزانه که 5 دقیقه از وقت خود را در فیس بوک می گذرانند، این پلتفرم بیشترین و تعاملی ترین کاربران را در مقایسه با سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی دارد. آنها برای نظارت مؤثر بر مخاطبان خود، بهترین ابزارها را برای هدف خود و مقرون به صرفه ترین تبلیغات را برای تبلیغ کنندگان ایجاد کرده اند. هنگامی که یک کمپین تبلیغاتی ایجاد می کنید، اولین قدم شما این است که هدف کمپین خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید آگاهی، ملاحظات و نرخ تبدیل برند خود را افزایش دهید.

2. تبلیغات آنلاین در لینکدین

لینکدین بازدید های کمتری نسبت به فیس بوک دارد. با حدود 5 میلیون کاربر فعال ماهانه! اما به عنوان حرفه ای ها اطلاعات کسب و کار خود را به روز می کنند و به دنبال تولید محتوا در مورد تجارت خود در این پلتفرم هستند. قسمت فرم در لینکدین بهترین مکان برای تولید سرنخ های B2B است. هزینه های لینکدین اغلب بیشتر از سایر رسانه های اجتماعی است. اما به طور کلی نرخ تبدیل بالا و سرنخ های با کیفیت بالا ایجاد می کند، که به تصدیق هزینه های بالای تبلیغات در این پلتفرم کمک می کند.

برای مثال، در HubSpot، ما یک کتاب الکترونیکی را برای بازاریابان سرمایه که در لینکدین و فیس‌بوک هستند، تبلیغ می‌کنیم. پس از این کمپین، متوجه شدیم که کلیک‌های لینکدین 6 برابر گران‌تر از کلیک‌های فیسبوک هستند. همچنین دریافتیم که نرخ تبدیل لینکدین، معادل با تقریباً نصف هزینه نرخ تبدیل فیس بوک است. همانطور که در موضوع این کتاب الکترونیکی ذکر شد و برای مخاطب هدف، لینکدین بهترین گزینه برای سرنخ ها بود.

3. بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام 5 میلیون کاربر فعال دارد که 5 درصد آنها بین 5 تا 20 سال سن دارند. فیسبوک مالک اینستاگرام است و طبیعتاً اهداف آنها برای کمپین های تبلیغاتی با فیس بوک برابری می کند:

 • آگاهی
 • ملاحظات
 • نرخ تبدیل

4. تبلیغات آنلاین در توییتر

توییتر در چهار ماه گذشته یک میلیون کاربر فعال را از دست داده است! اما هنوز 335 میلیون کاربر فعال روزانه در ماه دارند که 80 درصد آنها در خارج از ایالات متحده زندگی می کنند. اگر می خواهید گستره بین المللی خود را به ویژه در آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی گسترش دهید، توییتر بهترین راه برای موفقیت است.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان اینترنتی
تبلیغات آنلاین موثر

BuzzFeed و Dodo به عنوان پلتفرم هایی که کسب و کار های رو به رشد دارند، تولید محتوای مستمر انجام می‌دهند، شناخته شده‌اند. آنها با کمک به برندهای دیگر درآمد کسب می کنند. برندها به این ناشران پول می پردازند تا پست ها و ویدیوهایی بسازند که از فرمول ناشر تبلیغاتی پیروی کنند. آنها همچنین به ناشران پول می دهند تا این محتوای حمایت شده را بین مخاطبان زیادی در رسانه های اجتماعی و وب سایت خود توزیع کنند.

وقتی برای خدمات تبلیغاتی ناشر بومی هزینه می‌کنید، می‌توانید مهارت‌های نوشتاری و دیده شدن مخاطبان خود را تحت تأثیر قرار دهید تا به برندتان کمک کنید داستان‌های جذابی را برای دیده شدن بیشتر بیان کند. در طول این فرآیند خلاقانه، شما با ناشران برای ایجاد محتوای حمایت شده همکاری خواهید کرد که یکی از موضوعات اصلی آنها را پوشش می دهد و مانند یک بخش محتوای معمولی در وب سایت به نظر می رسد.

به این ترتیب، حتی اگر پست شما از نظر فنی تبلیغاتی باشد، تجربه وبگردی مخاطبان شما مختل نخواهد شد. آنها از خواندن پست شما لذت می برند و احساس نمی کنند که شما یا ناشر چیزی را تبلیغ می کنید. شما را در معرض افراد زیادی قرار می دهد، دیدگاه هایی برای شما به ارمغان می آورد و مخاطبان جدیدی را به برند شما جذب می کند.

پیش آگهی های ویدئویی برای کاربران وب

وادار کردن مردم به تماشای یک تبلیغ 5 تا 2 ثانیه ای یوتیوب بهترین راه برای جذب مخاطبان جدید نیست، فقط آنها را آزار می دهد. اما کوتاه کردن ویدیوهای تبلیغاتی می تواند بدون از دست دادن صبر آنها را سرگرم کند. بر اساس تئوری گوگل، 2 درصد از کمپین های تبلیغاتی بزرگ، 2 درصد از نتایج تبلیغاتی خود را به دست می آورند.

اگر تبلیغات آنلاین در یوتیوب را می‌خواهید، جایی که افراد مسن و مسن‌تر به جای تماشای تلویزیون، محتوا را در YouTube تماشا می‌کنند، می‌توانید دو نوع تبلیغات ویدیویی انجام دهید. تبلیغات:

 1. TrueView
 2. Bumper

با TrueView Advertising، فقط زمانی برای یک تبلیغ هزینه پرداخت می‌کنید که مردم آن را کامل ببینند، یا حداقل 30 ثانیه از آن فاصله داشته باشند، یا روی «اقدام کن» (CTA) آن کلیک کنند. یوتیوب می داند که کاربرانش انتظار تماشای ویدیوهای کوتاه را دارند، بنابراین به تبلیغاتی نیاز دارند که بین 2 تا 2 ثانیه باشد و قابل بسته شدن نباشند. اگر می خواهید از تبلیغات TrueView استفاده کنید، دو گزینه دارید:

 • تبلیغات درون جریانی
 • تبلیغات یافتن ویدیو

Bumper advertising

Bumper Ads کوتاه ترین و به یاد ماندنی ترین تبلیغات YouTube هستند. وقتی یوتیوب چنین تبلیغات کوتاهی را برای بازدیدکنندگان خود پخش می کند، آنها را اذیت نمی کند. وقتی برندها خیلی سریع این کار را انجام می دهند و داستان های جذابی را تعریف می کنند، می توانند در بین مخاطبان طنین انداز شوند. فراموش کردن تبلیغات باپر Geico سخت است!

تبلیغات بامپر 6 ثانیه است و قبل یا بعد از ویدیوهای YouTube یا در سایت‌ها و برنامه‌هایی که در شبکه نمایش Google هستند ظاهر می‌شوند. شما برای “هزینه در هزار بازدید” پیشنهاد می دهید، بنابراین هر بار که YouTube تبلیغات شما را پنج بار نشان می دهد، هزینه می پردازید.

هدف از تبلیغات آنلاین

یوتیوب با بیش از یک میلیارد کاربر از سراسر جهان و دسترسی به شبکه نمایش گوگل، هدف گذاری دقیقی را در فضای بازاریابی مجازی خود ارائه می دهد. با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی یوتیوب، می توانید مخاطبان خود را بر اساس مکان، جمعیت و تمایل هدف قرار دهید. همچنین می‌توانید برای بازدید کنندگان مسن‌ تر بازاریابی مجدد کنید! بهتر است تبلیغات خود را با ویژگی‌ های خاص نمایش دهید.

تبلیغات بنری و بیلبورد های تبلیغاتی وب سایتها

تبلیغات نمایشی یک موضوع بحث برانگیز در جامعه دیجیتال مارکتینگ است. به مدت شش سال، تبلیغ‌ کنندگان از آنها سوء استفاده می‌کردند و کاربران اینترنت را فریب می‌دادند تا روی تبلیغات اشتباه کلیک کنند. برخی از تبلیغات بدافزار نیز با این ویروس در رایانه های افراد نفوذ کرده است. به همین دلیل، مردم رویکرد «نابینایی نسبت به بنرهای تبلیغاتی» را توسعه دادند و دائماً مسدود کننده‌ های تبلیغاتی را دانلود می‌کردند. مثل تبلیغات نمایشی معروف به شرارت، حواس‌ پرتی و بی‌ربط بودن!

از سوی دیگر، فناوری تبلیغات آنلاین نمایشی تا حدی پیشرفت کرده است که شبکه‌های تبلیغاتی می‌توانند به یادگیری ماشین و داده‌ها نفوذ کنند تا به تبلیغ‌ کنندگان استراتژی‌ های هدف‌ گیری مؤثرتر و به مصرف‌ کنندگان تبلیغات مرتبط‌ تر را نشان دهند.

شبکه‌های تبلیغاتی مانند Google Display Network و Facebook Audience Network رهبران بنر و رنسانس بودند. آنها می توانند تبلیغات شما را در زمان و مکان مناسب به مخاطبان هدف مناسب نشان دهند و اگر می خواهید کنترل بیشتری بر تبلیغات خود داشته باشید، به شما اجازه می دهند تصمیم بگیرید که کجا تبلیغات خود را قرار دهید.

5/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «تبلیغات آنلاین چیست؟|انواع تبلیغات آنلاین موثر»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا