اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک ترکیبی از اطلاعات و عناصر گرافیکی جذاب که برای ارائه سریعتر و بهتر محتوای استفاده می کند را گوییند. اینفوگرافیک یکی از مهمم ترین بخش های محتوایی سایت محسوب میشود. در این مقاله شما را با نحوه طراحی و طراحی اینفوگرافیک در ۲ مرحله و ۲ نوع رایج آشنا می کنیم.

اینفوگرافیک ها نمایش های بصری و داده ها هستند که هدف آن ارائه سریع و آسان اطلاعات پیچیده است

ساخت سایت

اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک چیست؟

برای توصیف اینفوگرافیک، اجازه دهید با توصیف خود با کلمه اینفک شروع کنیم. اینفوگرافیک ترکیبی از دو کلمه اطلاعات و گرافیک است.

در اصل، اینفوگرافیک نوعی ارتباط بصری است که برای جلب توجه و درک طراحی شده است. در این دوره از اینفوگرافیک ها، در بین هر نوع ارتباط بصری خاص، از جمله گرافیک هایی که نشان دهنده ها هستند، کپی کردن داده ها یا هر دو، مشخص ترین توصیف شده است. ممکن است اینفوگرافیک ها را در مجلات آنلاین یا روی دیوار مطب پزشک ها ببینید.

طراحی و ساخت اینفوگرافیک و شناخت مخاطب برای اینفوگرافیک

اینفوگرافیک فقط در مورد طراحی نیست. شما اطلاعات را از طریق گرافیک ارائه دهید و برای این کار باید هدف را بشناسید. توجه بخش تجارت با و مارک
هاروارد , 5 دسته از مخاطبان وجود دارد که می تواند انتخاب شود و شما را تغییر دهد، از جمله 5 تازه وارد، تبلیغاتی، مدیران اجرایی، حرفه ای ها و مدیران اجرایی.


شما مخاطب ایده از این پنج دسته باید تشخیص دهید و شروع به سانتو اینفوگرافیک برای آن مخاطب کنید. وقتی می توانید طراحی کنید فکر کنید، باید به هر پنج دسته از مخاطبین بالا فکر کنید.

به عنوان مثال، یک فرد تازه کار ممکن است به اطلاعاتی نیاز داشته باشد که خیلی ساده باشد یا یک متخصص ممکن است بیشتر به دیدن ایده های شما بپردازد.

یا به عنوان مثال، یک مدیر اجرایی به احتمال زیاد با مخاطبان جدید به اشتراک می گذارند، زیرا زمان کمی دارند و شما باید ساده ترین و مهم ترین اطلاعات و تأثیر آن بر تجارت را در اختیار آنها قرار دهید.

جمع آوری مطالب و داده های مرتبط

پس از انتخاب مخاطب ذکر شده در بخش اول مرحله بعدی سازماندهی تمام محتوا و موارد مورد نظر برای استفاده از اینفوگرافیک است. می دانیم شخص ثالث را جمع آوری کنید یا از داده ها، اصلی خود ف،د ن. فقط اگر از داده های شخص ثالث استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که منابع خود را به درستی ذکر کنید؟ درست مثل هر تولید دیگری .

• دهی داده ها
هنگام جمع آوری اطلاعات خود، مطمئن شوید که می توانید می توانید به مخاطب ارائه دهید. داده ها و اطلاعات نامناسب هیچ ارزشی به اینفوگرافیک شما نخواهید داد.

• منابع را ذکر کنید
بهترین راه برای ساخت اینفوگرافیک با منابع مختلف این است که آنها را در انتهای اینفوگرافیک با ذکر URL (URL) و لینکی که آن را به صفحه شما پیوند می دهد، فهرست کنید.

همچنین می توانید فهرستی از منابع شخصی که استفاده کرده اید را فهرست کرده و در اینفوگرافیک خود ذکر کنید.


به این ترتیب اینفوگرافیک شما حرفه ای خواهد بود. با این حال، ممکن است چندین بار به منابع ذکر شده، اینفوگرافیک شما را به اشتراک بگذارید، یا حتی ممکن است باعث بازدید بیشتر سایت شما شود.

قالب متن مورد نظر را انتخاب کنید

قدم بعدی در ساخت اینفوگرافیک، انتخاب یک قالب مناسب برای نمایش این دادن. مهم این است که الگویی را انتخاب کنید که به طور خاص برای نوع داده ای که می توانید ارائه دهید طراحی شود.

قالب ها و قالب های بسیاری وجود دارد که می توانم به نوع داز خود ببندم یکی از آنها را انتخاب کنید. در اینجا چند ایده اساسی برای انتخاب فرمت اطلاعاتی ارائه شده است:

• اینفوگرافیک مقایسه ای

این نوع طراحی اینفوگرافیک می تواند به مفهوم دیگری کمک کند یا به تفاوت بین دو موجود رقیب را توضیح دهد.

اینفوگرافیک فلوچارت
این طراحی اینفوگرافیک برای ارائه یک گردش کار جازمان یا نشان دادن عملکرد خطی یا چرخه ای در صنعت عالی است.

• اینفوگرافیک جدول زمانی
می تواند داستان یک تجارت، صنعت، محصول یا مفهوم خاص را بازگو کند.

• نمودار اینفوگرافیک

این طرح برای سازندگان محتوای مناست که حجم زیادی از داده ها و بینش ها را منتشر می کند و آن را برای مخاطبان خود مخصی می کنند.

• اینفوگرافیک بصری سنگین
این طرح برای کسانی که می خواهند اطلاعات را از طریق ها، طرح ها یا عکس ها نشان دهندۀ مناسب است و برای فیگور و فیگور مناسب نیست.

قالب پاورپوینت را دانلود کنید

مرحله بعدی انتخاب قالب پاورپوینت است. بسته به نوع خود می توانید بهترین قالب پاورپوینت را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر اینفوگرافیک شما به صورت زمان بندی شده باشد، باید پاورپوینت مناسبی را انتخاب کنید تا به درستی تمام محتوا را پوشش دهید.

سفارشی سازی اینفوگرافیک

اما بخش سرگرم کننده طراحی یک انفوگسافیک . برای انجام این کار، فقط یک عنوان جذاب داشته باشید، اطلاعات خود را وارد کنید و اندازه و قالب بندی فونت را تنظیم کنید.

همچنین می توانید در این قسمت گرافیک و رنگ ها با توجه به برند خود و اطلاعاتی که می توانید ارائه دهید را انتخاب کنید.

برای سایر فرمت ها، نمودارها از نمودارهای ساده ارائه شده توسط پاورپوینت برای ایجاد طرح پایه استفاده کنید. حتی ممکن است برای سفارش دادن یک اینفوگرافیک نیاز به اضافه کردن یا تییییر رنگ یا سبک فونت خاص داشته باشید.

پاورقی، منابع و آرم قرار دهید

در پایان فوترهای مورد نیاز، منابعی که استفاده کرده اید و لوگوی برند خود را به اینفوگرافیک اضافه کنید. زمان زیادی از شما نگرفت. یکی از مزیت های اصلی اینفوگرافیک قابلیت اشتراک گذاری آن است.

پینترست (Pinterest)

تنها کاری که باید انجام دهید این است که ایده آلی را که تهیه کرده اید را منتشر و تبلیی کنید. چیزی که قبلا گفتیم، توصیه می کنیم از وبلاگ خود برای انتشار اینفوگرافیک استفاده کنید.

اینفوگرافیک شامل یک دکمه Pinterest برای بازدیدکنندگان می تواند به موارد دلخواه شما اضافه شود. و همچنین یک کد جایگزین برای بازدید از سایت را در وب سایت ها و وبلاگ های خود به اشتراک بگذارید.

انواع رایج اینفوگرافیک

  • دو نوع اینفوگرافیک رایج در زیر آمده است:
  • داده محور

اینفوگرافیک بر مجموعه ای از مجموعه های متعدد و از نظر آماری معنی دار دارد. این نوع اینفوگرافیک مجموعه تصاویر ارائه شده است که برای پشتیبانی از یک موضوع خاص طراحی شده است. این نوع اینفوگرافیک را برای درک راحتر در یک مکان متمرکز می کند، اما به طراحی روان نیاز دارند تا به وضوح و مختصر منتقل شوند.

1- زمان

اکثر مردم با اینفوگرافیک های گاه و بیگاه آشنا همین دلیل این نوع اینفوگرافیک یکی از انواع اینفوگرافیک های محبوب است.

نقشه ها برای توضیح تاریخچه و تاریخچه یک موضوع یا تییییر آن در طول زمان استفاده می شوند. درک و اینفوگرافیک آسان است زیرا ممکن است با ترتیب زمانی خاص با یک جریان به فرد نشان دهد.

چگونه

اینفوگرافیک “چگونه” پاسخی به سوالات و توضیحی در مورد نحوه انجام کار با استفاده از تصاویر است. آنها سعی می کنند چیزی را به مخاطب منتقل کنند.

این نوع اینفوگرافیک به خوبی در بازاریابی شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

جغرافیایی

اینفوگرافیک های جغرافیایی روند داده ها را بر اساس مکان نشان می دهد. اگر اطلاعات جغرافیایی را داشته باشید، پیشنهاد می کنید از نقشه استفاده کنید.

نقشه ها یک راه عالی برای ایجاد داستان های جذاب هستند. می توانید نقش های ایجاد کنید که کاملاً روی اینفوگرافیک شما مشخص شود یا به انتقال اطلاعات شما از نقشه کمک کند.

مقایسه ای

اینفوگرافیک های مقایسه ای نیز یکی از محبوب ترین انواع اینفوگرافیک ها است. معمول دو موضوع متفاوت را با هم مقایسه می کنند. این نوع اینفوگرافیک برای نشان دادن اشتراک، اختلاف نظر یا برتری دو موضوع می شود.

بر اساس سلسله مراتب
اینفوگرافیک سلسله مراتبی اطلاعات و داده ها را در سطحی از پیش تعیین شده طبقه بندی می کند. این نوع اینفوگرافیک برای نشان دادن نحوه سازماندهی اطلاعات در سطوح مختلف و نحوه ارتباط این سطوح نشان داده می شود. این نوع داده ها معمولاً با نمودار هرمی یا نمودار نشان داده وی ش.ن

فلوچارت
اینفوگرافیک فلوچارت معمولاً برای پاسخ به یک سوال خاص از طریق مجموعه ای از گزینه ها استفاده می شود که پاسخ مناسب به این سوالات را نشان دهد. این نوع اینفوگرافیک همچنین می تواند انتخاب یا بازتولیا یک موضوع ن ن.

1- لیست
اینفوگرافیک های فهرست شده ابزار آموزشی مفیدی هستند که اطلاعات زیادی را در قالب متن یا آیکن نمایش می دهند. این نوع اینفوگرافیک به دلیل تنوع بالای انواع اینفوگرافیک های محبوب ا. دیدن و درک آنها آسان است و در عین حال پیام های واضحی نشان می دهد.

آناتومیک یا تشریحی

اینفوگرافیک های تشریحی ساختار یک سوژه را تجزیه و تحلیل می کنند و چگونه سالت و عملکرد آن را نشان می دهند. این اینفوگرافیک در موضوعاتی مانند زیست شناسی، معماری، غذا و…

اینفوگرافیک های رزومه بصری به سرعت در حال محبوب شدن هستند. این نوع اینفوگرافیک شما را متفاوت می کند. این نوع رزومه یک جایگزین عالی برای رزومه های سنتی برای کسانی است که دنبال کار هستند. به راحتی می توانید تجربیات، مهارت ها و اهداف خود را از این طریق ارائه دهید.

دلیل بر عکس
این نوع اینفوگرافیک ها می توانند بر عکس یا تصویر باشند. به طور کلی، ما از تصاویر برای کمک به مفاهیم و داستان های زندگی استفاده می کنیم. اینفوگرافیک های بر عکس تجربه به فرد و چشم نوازی را ارم،ن د ٯ.

اینفوگرافیک یک ارتباط بر وب و عالی است. این نوع اینفوگرافیک به مخاطب امکان می دهد اطلاعات کامل ارتباط برقرار کنند و آنها را قادر می سازند تا روی آمار و تصاویر جالب زوم کنند. ما عاشق این نوع اینفوگرافیک هستیم زیرا افراد را تحت تأثیر قرار می دهد تا موضوع را کشف کنند و با آن ارتباط برقرار کنند.

برای سفارش ساخت و طراحی وب سایت حرفه ای وردپرس <—– کلیک کنید

<—————— برای آموزش و مطالعه مقالات پیشنهادی کلیک کنید ——————->

<—————— برای آموزش و مطالعه مقالات پیشنهادی کلیک کنید ——————->

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا